Eğitim ve Öğretim

2015 Pen Şiir Ödülü Afşar Timuçin’e veriliyor2015-pen-siir-odulu-afsar-timucin-e-veriliyor- 2015 Pen Şiir Ödülü Afşar Timuçin’e veriliyor

PEN Türkiye Merkezi 2015 PEN Şiir Ödülü’ne şair, yazar ve düşünür Prof. Dr. Afşar Timuçin’i layık görüldüğünü açıkladı.

Pen Türkiye Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada 21 Martta gerçekleşecek Dünya Şiir günleri çerçevesinde 2015 PEN Şiir ödülüne bir şükran ifadesi olarak Afşar Timuçin’e sunulduğu belirtilirken, ” Prof. Dr. Afşar Timuçin şiir, öykü, roman ve felsefe alanlarındaki eserleri ile seçkin bir düşünür, şair ve yazarımızdır. Felsefe, bilim, edebiyat ve demokrasi değerlerinin ağır saldırı altında olduğu günümüzde Timuçin’in önemi daha da belirgindir. Seçkin aydınımız Afşar Timuçin çevirileri ile de önemli katkılar sağlamıştır.” denildi.

afsar-timucin- 2015 Pen Şiir Ödülü Afşar Timuçin’e veriliyor

Yapılan açıklamada ayrıca, 2015 Dünya Şiir günü bildirisinin Afşar Timuçin tarafından yazılacağı ve Afşar Timuçin’e ödülünün 21 Mart’ta Dünya Şiir Günü etkinliğinde sunulacağı bildirildi.

PEN Türkiye Yönetim Kurulu’nda şu isimler bulunuyor: Tarık Günersel, Halil İbrahim Özcan, Sabri Kuşkonmaz, Zeynep Oral, Tülin Dursun, Mario Levi, Haydar Ergülen.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Haber.Sol.org.tr
İlgili Bilgi:  Need for Speed: Hız Tutkusu | Film İzle Önerisi

musteri-cekmek
MaksatReklam

İşinizi tanıtın ve yayınlayın! Herkesden bir adım önde olun!
Yaptığınız işi başkaların fark etmesini sağlamanın en kolay ve en ucuz yolunu sizler için seçtik.


bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı