Maksat Bilgi

Akıllı Telefon kullananlara; kış saati uyarısı!

Yarın dünya genelinde (yaz saati ve kış saati uygulamasını kullanan ülkelerin)  25 Ekim'de saatleri 1 saat geri almasına Türkiye'de seçim nedeniyle, gerçekleşmeyecek. Akıllı telefonların bu uygulamayı otomatik yapması, Türkiye'deki kullanıcılarına sıkıntı yaratabilir!

 

akilli-telefonlar-icin-yaz-saati-uyarisi Akıllı Telefon kullananlara; kış saati uyarısı!

Türkiye'de , 1 Kasımda yapılacak olan seçimlerde gün ışığından faydalanmak amacıyla, kış saati uygulamasına 8 Kasım'da geçiş yapılacak.

Fakat bu durum, insanların yaşamında,zaman bakımından da önemli bir rol üstlenen akıllı telefonların baz almaması ve 25 Ekim sabahı geri almış olacak. Tabi bu durumun düzeltilebilir olması da telefonların ayarını manuel ayarlamanız gerekmekte.

Android ve iPhone'larda saat ayarı nasıl yapılır?

Kış saati uygulamasına geç geçmemiz dolayısıyla telefonlar kendini 25 Ekim sabahı geri almış olacak. Bunun önüne geçmek için ise Android ve iPhone'larda saat ayarı yapmanız gerekiyor.

iPhone için; 
Önce Ayarlar>Genel>Tarih ve Saat> bölümüne girin. Ardından "Otomatik Ayarla" özelliğini devre dışı bırakın.

ios-saat-tarih Akıllı Telefon kullananlara; kış saati uyarısı!

Android için;
Ayarlar>Tarih ve Saat bölümüne girin. Yeni ekranda yer alan "Otomatik tarih ve saat" ile "Otomatik saat dilimi" ayarlarını pasif konuma getirin.

akilli-telefon-yaz-saati-ayari Akıllı Telefon kullananlara; kış saati uyarısı!

 

Dünyayla beraber tüm ülkeler kış saati uygulamasına geçerken, Türkiye ile beraber Fiji ve Kuzey Kore bu programa uymayacak.

 

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı