Maksat Bilgi

Dizi-mag açıldı mı? Son durum nedir? Neden Kapalı?

Bildiğiniz üzere Türkiye'nin en büyük online dizi izleme sitelerinden olan Dizimag, geçtiğimiz günlerde yayın hayatına son verilerek mahkeme kararıyla erişime kapatılmıştı. Altında yatan nedenlerin belli olmadığı kaç gündür açığa çıkması beklenen kapatılma için Warner Bros avukatlarından edindiğimiz açıklamaya göre, sitenin geleceği şuan için karanlık görünüyor.

Bildiğimiz gibi Dizimag yönetimi, Dizimag.com'un mahkeme kararı ile kapatılmasından sonra Dizimag1 ve Dizimag2 şeklinde 2 farklı alan adları (domain) altında ve de Dizimag 9‘a kadar domain isimleri hazırlayarak mahkeme kararına rağmen siteyi çalıştırmaya devam ediyordu.  Bu kararında ısrarlı bir şekilde devam eden, kararlı olduğu anlaşılan şarkıcı Umut Akyürek’in kardeşi Ogün Genco Akyürek’in evini İstanbul Cumhuriyet Savcılığın'dan aldığı arama kararı ile arayıp suç aletlerine el koyan Warner şirketinin avukatları şahsın suç eyleminde kullandığı bilgisayarlarına el koyarak sitenin çalışmasını sona erdirdi.

Dünya üzerinde telif haklarını en yoğun şekilde ihlal ederek hiç vergi vermeden milyonlar kazanan Ogün Genco Akyürek’in mahkeme kararına ısrarla aykırı hareket ettiği için alacağı cezanın ertelenmeyeceği ve paraya çevrilmeyeceği söyleniyor.

1386882453_xo7j.jpg

İnternet sitelerinin kullanım oranlarını takip eden Alexa ratinglerine göre dünya klasmanında 1904.cü sırada yer alan Dizimag’ın takribi değeri 8.500.000.-TL olarak belirtilmiş ve günde 536.000 kişinin tıkladığı sitenin günlük gelirinin 7000.- Dolar civarında olduğu belirtilmiş durumda.

Bütün bunların yanısıra haksız elde edilen gelirlerin devri ve tazminat davaları ile karşılaşacağına kesin gözü ile bakılan Ogün Genco Akyürek’in pişman olduğu ve bu işleri bırakacağını söylediği belirtiliyor. Yani kısaca artık Dizimag olmayacak, bu siteden ücretsiz dizi izleyenlerin bu eksikliklerini paralı servis veren yer ve platformlardan sağlaması gerekiyor.

'Dizimag benzeri site çalıştıranlara duyrulur polis yolda çok yakında kapınız çalınabilir.'

İlgili Bilgi:  2015 Yaz saati uygulaması ne zaman bitiyor?

Dikkat! ;
Değerli takipçilerimiz ve haberimizi kullanan siteler, haberimizin kaynağı yukarıda belirtilmiştir, haberde kişisel hiçbir yorumumuz ve fikrimiz yoktur, gelen açıklama tamamıyle yukarıdaki şekildedir. Lütfen yorum yaparken bunları göz önünde bulundurun.

#Güncellemeler

Bilgiyi Okurken "Bir Mola "

Haberle ile ilgili detaylar geldikçe sizlerle birlikte olacağız.


misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanın!
Sizler için Hazırlanmış Kullanımı Kolay Yazarlık Paneliyle ,Oturduğun Yerden MaksatBilgi'de Bilgi İçeriği Üret!Hem Para Kazan Hem de Ürettiğiniz,Bilgi İçeriklerinizle Popüler Olun!

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Rahat İngilizce INT
Rahat İngilizce INT
yukarı