Maksat Güncel

Erişime yasaklananlar kervanına,Reddit’de katıldı!Dünya çapında üne sahip olan ve en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olan  Reddit,Türkiye’de erişime engellendi!

reddit-yasaklandi Erişime yasaklananlar kervanına,Reddit'de katıldı!

 

Bildiğimiz üzre burası (Türkiye) özgür bir ülke.Kimilerine göre…Şimdiye kadar internette yasaklanmayan,özgür düşünce platformu kalmadı neredeyse! Başlıca ,Twitter ve Facebook olmak üzre birçok insanların,özgürce düşüncesini yazabildiği ve birçok kişiyle etkileşimde bulunduğu platformlar zararlı içerikler gerekçesiyle yasaklanıyor veya engelleniyor.

Bunların sonuncusu da Reddit.com oldu!Reddit.com dün akşamdan bu yana Türkiye’den erişime kapalı.Erişime kapatılmasının sebebiyle ilgili henüz yetkililerden bir açıklama yapılmadı.

Telekominikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) “Site Erişim Sorgulama” sayfasında ise Reddit.com ile ilgili “idari tedbir uygulanmaktadır” ibaresi yer alıyor.

Tabi ,DNS ayarlarınızı değiştirerek erişime kişisel bilgisayarınızdan sağlayabilirsiniz! Bunu buradan yapabilirsiniz!reddit-yasaklandi-btk Erişime yasaklananlar kervanına,Reddit'de katıldı!

Peki Reddit.Com Nedir? Ne işe Yarar?

Reddit.com 2005’te kurulmuştur.Günümüze kadar büyük bir kullanıcı katsı alarak günümüzün en büyük bilgi kaynaklarından biridir.Tıpkı Ekşisözlük ve Wikipedia gibidir.Reddit.Com aylık 100 milyonları bulan ziyaretçisiyle, hergün yeni kullanıcıları sayesinde yeni tartışma başlıkları açılıyor ve bilgi kaynağı olmaya devam etmektedir.

Hatta İnternet sitelerin,Sosyal imleme yapmalarına da Yardımcı olmaktadır.Web sitesi sahiplerinin veya editörlerinin yazdıkları yazıları,Reddit’te paylaşarak milyonlara, görücüye çıkarmaktadır.Bu sayede web sitelerine ciddi anlamda hit gelmektedir.

 

 

Kaynak: Onedio ve Ajanslar

 

İlgili Bilgi:  Yine Sia, Yine Maddie Ziegler!Yeni Video Klip

musteri-cekmek
MaksatReklam

İşletmenizin Reklamı Burada Olsun!

Yaptığınız işi başkaların fark etmesini sağlamanın en kolay ve en ucuz yolunu sizler için seçtik.


Yorumlar

yukarı