Dünya

Eurovision 2015’in Kazananı İsveç!
İsveç ülkesi adına yarışan Måns Zelmerlöw, “Heroes” adlı şarkıyla bu yılın kazananı oldu.

Eurovision-2015-isvec Eurovision 2015'in Kazananı İsveç!

Geçen yılın galibi olan ülke Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen, 2015 Eurovision Şarkı Yarışması’nın birincisi altıncı kez İsveç oldu.

Bu yıl 60. yılını kutlayan Eurovision Şarkı Yarışması’nda Arnavutluk, Ermenistan, Avustralya, Avusturya, Belçika, Estonya, Fransa , Gürcistan, Almanya , Yunanistan, Macaristan, İtalya, Romanya, Rusya, Sırbistan, İspanya, İngiltere , Litvanya, Polonya, Slovenya, İsveç, Norveç, Karadağ, Güney Kıbrıs, Azerbaycan, Letonya ve İsrail yarıştı.

İsveç adına yarışan Måns Zelmerlöw’ün seslendirdiği Heroes adlı şarkı ile İsveç birinci olurken, ikinciliği Rusya adına yarışan Polina Gagarina “A Million Voices” ve İtalyan Il Volo grubu “Grande Amore” şarkısıyla üçüncü oldu.

Ülkemizde oldukça iyi tanınan Acun ılıcalı’nın düzenlediği yarışma , “O ses Türkiye” de başarısından söz ettiren ve Azerbeycan adına yarışan Elnur yarışmayı 10. sırada tamamladı.Ayrıca ilginç bir olay daha yaşandı.Yarışmayı düzenleyen,ülke olan Avusturya’nın 0 puan alması herkesi şaşırttı.

Şöyle bir not düşelim, 4 yıldır katılmadığımız ; Eurovision şarkı yarışmasına ,2016 İsveç’e katılacağımızı da buradan paylaşmak istedim.

Dilerseniz,2015 Eurovision’da birinci olan şarkının performansını aşağıdan izleyebilirsiniz!

 

Kaynak : Karnaval.com , Youtube

 

İlgili Bilgi:  Artık Medya "Radikal"siz Kalacak!

Ayda 1.000TL Kazanabilirsin! Profilini tamamla,Anketleri doldur ve kazanmaya devam et!


1 Yorum Var Sende Yorum Yap

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Alakalı Bilgiler:yukarı