Video Galeri

Fazıl Say’dan Ankara Katliamı için beste!

10 Ekim’de Ankara’da yaşanan katliamda ölenler  için Fazıl Say, Yeni Beste çalışmasını duyurdu!

fazil-say-ankara-katliami-bestesi

Türkiye’nin Piyanisti ve Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, 10 Ekim’de Ankara Garı’ında meydana gelen bombalı terör saldırısında,hayatını kaybedenler için bir beste yaptı. Fazıl Say, bu bestesini Facebook hesabından paylaştı.

Fazıl Say, Facebook hesabından yayınladığı (Aşağıda izleyeceğiniz video) videoyu yayınlarken,  “Yeni beste çalışması. Doğmakta olan beste. 10 Ekim katliamında kaybettiklerimizin anısına düşünceler” notuyla takipçileriyle paylaştı. Ünlü piyanistin paylaşımı, takipçileri tarafından beğeniyle karşılandı ve olumlu tepkiler aldı.
İşte O video

https://www.facebook.com/FazilSayOfficial/videos/10153049607537657/

Genç yaşında dünyadaki sayılı piyanistin arasına giren Fazıl Say, Türkiye’de sadece müziğiyle değil politik çıkışlarıyla da gündem olan bir isim. Say, son olarak sosyal medyadaki bir paylaşımı nedeniyle yargılanmasının ardından uzun süre polemiklerden uzak kalmaya itina gösterse de bir eleştiriye kayıtsız kalamadı.

Başarılı müzisyen, geçtiğimiz aylarda yaşanan terör olaylarına ve kayıplara rağmen yeni kurdukları Nâzım Hikmet Korosu’nun konserlerini iptal etmediği için hedef tahtasına konulmuştu. Say, eleştirilere Cumhuriyet gazetesindeki köşesinden şu sözlerle yanıt vermişti, “Müzikle anarsınız kayıplarınızı, müzikle tedavi edersiniz toplumun yaralarını ve müzik dilidir ‘barış’ diye haykırmanın en evrensel yolu, müzik dilidir. Nâzım Oratoryosu aslında bir nevi ağıttır. Şehitler bölümünü hatırlayın. Üç Selvi bölümünü hatırlayın. Genco Erkal’ın melodrama çevirdiği Çocuklar Ölebilir Yarın haykırışını hatırlayın.”

 

Kaynak: Karnaval

swimfin-nedirswimfin-nedir

MaksatReklam-ile-reklaminizi-kisa-sure-icinde-binlerce-kisiye-ulastirinMaksatReklam-ile-reklaminizi-kisa-sure-icinde-binlerce-kisiye-ulastirin
MaksatReklam

Reklamınızı,Binlerce Kişiye Duyurmanın 5 Tüyosu!
Bir işletmeniz veya web siteniz var.Yeterli sayıda kazanamıyor veya web sitenize ziyaretçi gelmiyor.Çok basit 5 ipucu ile bunu tersine çevirin


üye olmadan yorum yap

Bir Cevap YazınMAKSATREKLAM

GarantiBonus TR
Yukarı