Bilim ve Teknik

Google’dan Güneş Enerjisine kullanımına destek!


Google, bu projesiyle doğal elektrik üretimindeki faaliyetleri hızlandırmak ve yaygınlaştırması adına büyük bir adım atacak.Güneş enerjisi kullanımına teknolojik olarak en büyük desteği verecek gibi görünüyor.

Project Sunroof-google-gunes-enerjisi Google'dan Güneş Enerjisine kullanımına destek!

Google’ın , Project Sunroof  adını verdiği bu yeni projesi ile haritalama uygulaması olan Google Maps üzerinden evlerin güneş enerjisinden ne kadar faydalanabileceğini size hesaplıyor.

Google’ın geliştiricileri tarafından hazırlanan ,Project Sunroof kullanıcılara güneş paneli kullanma istedikleri mekanlarda güneş enerjisinden ne kadar fayda edebileceğini ve ne kadar kar sağlayabileceğini gösteriyor.

Güneş panelleri uzun zamandır kullanılsa da ne yazık ki yeterli değil.İşte bu soruna cevap aramak için kullanılmak istenilen,Project Sunroof ile doğal kaynakların tükendiği şu sıralar kişilere oldukça fayda sağlayacak gibi görünüyor.Zaten bu proje tam da insanların  asıl sıkıntısı olan; Güneş enerjisini nerede ve nasıl daha iyi faydalanırım söylemlerine cevap veriyor.Google Project Sunroof  sayesinde, üneş enerjisinden ne kadar faydalanabileceğini bilmeyenler için bir ön hazırlık sağlıyor.


Kullanımına gelecek olursak; Evinizde, iş yerinizde, yazlığınız da vs herhangi bir yerde güneş enerjisinden faydalanmak istiyorsanız.Yapmanız gereken Google Maps üzerinden adresinizi girmek.Proje size uydu görüntüsünden evlerin çatısında renkli bir görüntü sunuyor. Bu renk sarıya ne kadar yakınsa güneşten faydalanma olasılığı da bir o kadar fazla. Ayrıca sadece ev değil; evin çevresindeki ağaçlar, binalar ve hava durumu da hesaba katılıyor ve maliyet ve yıllık kar hesaplanıyor.

Ne yazık ki şimdilik sadece Amerika’nın belirli bölgelerinde aktif olan bu özellik (bu proje ; Google Project Sunroof) kısa zamanda birçok ülke ve bölgede aktif olması bekleniyor.

Kaynak: Webmasto.com

AliExpress'de %80'e varan indirimler sizi bekliyor.Tıkla ,İndirimi Yakala!

Buraya Günde Sadece 1,99TL'ye Reklam verebilirsin! Nasıl olacağını görmek için Tıkla!


1 Yorum Var Sende Yorum Yap

1 Yorum

  1. berke

    25 Ağustos 2015 tarihinde 02:03

    Bu dünyayı Google’dan başkası da kurtarmaz zaten

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı