Bilim ve Teknik

Hacker Giremeyecek!

Bilim adamlarının hedefinde, Hackerlar var.Bilim adamların son zamanlarda uğraştığı,’Kuantum ağları’ yeni gelişmeyle, yeni sonuçlar heyecan yaratıyor!

quantum-networks-entangling-electrons

Son zamanlarda artan Hacker saldırılarına bilim adamlarının bir cevabı olarak nitelendirilen, ‘Kuantum ağları’ sayesinde,bu ağlara sahip cihazlara veya ağlara Hackerlar tarafından erişilemeyecek.Evet Özelliği bu.Birçok firma veya önemli kurumlar açısından ve hatta kişisel ağlar bakımından da önemli denilebilecek bir gelişme bence.

Stanford araştırmacıları, kuantum fiziğinde uzun süredir problem teşkil eden “dolanık” parçacıkların uzun mesafeler üzerinde nasıl gönderileceği konusunda mesafe katetti. Çalışma, Nature Communications’ın online baskısında yayımlandı.

Fizikçiler, fotonları kullanarak elektronlardan gelen mesajları nerdeyse 2 km (1.2 mil) uzaklığa taşımayı başararak yeni bir kuantum rekoruna sahip oldular. Böylelikle hükümet, askeri birlikler ve bankaları yakından ilgilendiren “kırılamaz” kuantum iletişim ağlarının kurulabilmesi adına önemli bir dönüm noktasına ulaşıldı.

Stanford araştırmacılarından Leo Yu yaptığı açıklamada “Bu çalışma dünya genelinde son derece güvenli veri gönderebilen gelecek kuantum ağlarının önünü açacak” dedi. Bilim insanlarının dolanık parçacıkları uzak mesafeye göndermeyi başarması, kuantum bilişim alanında pratik uygulamaların kapısını açacak, şimdiye kadarki en güçlü kanıt olarak gösteriliyor.

Kaynak: Karnaval

swimfin-nedirswimfin-nedir

MaksatReklam-ile-reklaminizi-kisa-sure-icinde-binlerce-kisiye-ulastirinMaksatReklam-ile-reklaminizi-kisa-sure-icinde-binlerce-kisiye-ulastirin
MaksatReklam

Reklamınızı,Binlerce Kişiye Duyurmanın 5 Tüyosu!
Bir işletmeniz veya web siteniz var.Yeterli sayıda kazanamıyor veya web sitenize ziyaretçi gelmiyor.Çok basit 5 ipucu ile bunu tersine çevirinMaksatBilgi Facebook Sayfamızı Beğenerek Daha Fazla Bilgiyi Keşfedin!

üye olmadan yorum yap

Bir Cevap YazınMAKSATREKLAM

Yukarı