MaksatReklamlar

Hukuksal Sigorta Nedir?Nasıl Yaptırılır?
Hukuksal Koruma Sigortası nedir?

Hukuksal Koruma Sigortası, sigorta şirketinin ödenen prim karşılığında, poliçe kapsamındaki hukuki olaylarda mahkeme masrafları ve avukat ücretini ödemeyi üstlendiği bir sigortadır.

Hukuksal Koruma Sigortası Neleri Kapsar?

kaza-sigorta-hukuksal Hukuksal Sigorta Nedir?Nasıl Yaptırılır?

Motorlu araç, sürücü, taşınmaz mal ve kişinin kendisini ve aile bireylerini kapsayan dört çeşidi vardır. Poliçeye dahil olmayan bazı konuların ek primle sigortaya dahil edilmesi mümkündür.

Örneğin trafik kazası geçirdiğimizde, işten çıkarıldığımızda, evimizi kiraya verdiğimizde ve daha birçok konuda hukuki uyuşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Hiç hesapta yokken ortaya çıkan dava masrafları ve avukat ücretleri kişilerin bütçelerini sarsabilir. Bu nedenle bireyler yıllık 250 ila 450 TL arasında değişen primleri taksitle ödeyerek 5.000 ile 15.000 TL tutarında değişen Hukuki Koruma Poliçesi alabilirler.

Böylece haklarını ekonomik boyutunu düşünmeden savunabilirler. Hukuki Koruma Sigortası başta Almanya olmak üzere tüm AB ülkelerinde yaygın olarak uygulanmaktadır. Türkiye de ise Turkish Express, Güneş Sigorta işbirliği ile Türkiye de Hukuksal Koruma Sigortası yapan Tek şirkettir. Bu sigorta sayesinde vatandaşlar, avukatlara çekinmeden başvurabilecek, avukatlar da ücretlerini tahsil etme konusunda sorun yaşamayacaklar

Hukuksal Koruma Sigortasında En iyilerinden biri olan Turkish Express ve Güneş Sigorta ortaklığıyla oluşmaktadır.

hukuksal-koruma-sigortasi Hukuksal Sigorta Nedir?Nasıl Yaptırılır?

 

Bu bilgi yazısı hukuksigortasi.com aracılığıyla yazılmıştır.

İlgili Bilgi:  Bizi Mutluluktan Havaya Uçuracak 10 Şey

Ayda 1.000TL Kazanabilirsin! Profilini tamamla,Anketleri doldur ve kazanmaya devam et!


bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Alakalı Bilgiler:yukarı