MaksatBilgi Teknik Servis

iOS 7 de Geçersiz Sim Hatası Çözümü!Apple İOS 7 ile Yeni Bir Bakış Açısı Yaratsa da Hatalarda Peşini Bırakmıyor!

ios-7-gecersiz-sim-hatasi-cozumu iOS 7 de Geçersiz Sim Hatası Çözümü!

İOS 7 Güncellenmesinden sonra Birçok kullanıcıdan gelen hataları birlikte derlemiştik. Buna ek olarak bir konu daha açmak istedim.

Çünkü İOS 7 Apple ın cihazlarda uyumu sorunu hala bitmiyor güncellemeleri yayınlasalar da kullanıcılar gözünden kaçmayan birçok hata var ve çözümünü de güncellemelerle biteceğini söyleseler de bitmiyor.

Geçersiz Sim Sorunu birçok İos 7 Kullanıcısının belası olmaya başladı.Sorunun kendi çapımda yaptığım inceleme sonunda şöyle bir çözüm getirdim ve işe yaradı;

* Cihazınızın Kayıtlı veya İME İle ilgili bir problem yok ise bu iki  çözüm işe yarar. Çünkü Yurt dışından alınan İphonelar da böyle bir hata çıkma olasılığı var.

1.ÇÖZÜM (YAZILIMSAL&DONANIMSAL)  1. iPhone’unuzu iOS’un en son sürümüne güncelleyin.
  2. Uçak Modu’nu Açın ve Kapatın.
  3. iPhone’u kapatıp açmayı deneyin.
  4. Operatör ayarları için güncelleme olup olmadığını kontrol edinAyarlar > Genel > Hakkında öğelerine dokunun. Güncelleme bulunuyorsa, bir istem görüntülenir.
  5. SIM Kartı çıkarın ve kartın geçerliliğini ve operatör üretimi bir SIM olduğunu doğrulayın. Kartın hasar görmemiş, eskimemiş veya değiştirilmemiş olduğunu da doğrulayın. Ardından kartı yeniden takın.
  6. iPhone’u geri yükleyin.

 

2.ÇÖZÜM (MİKRO SİM KART & SİM KART)

Genellikle , 64KB lik sim kartlarda sorun yaşatmaktadır.(İphone 4 ve 4s) Kesik Simkart kullanmayın veya kullanıyorsanız başka bir arkadaşınızın sim kartını deneyin.Sorunun Simkartta olup olmadığını anlamak için Aynı operatörün Deneyin.Sorun Simkarttan sa Operatörünüzün bayisinden yeni Micro simkart alın ve orada deneyin.Büyük olasılıkla olacaktır.Genelde Sim (Geçersiz sim,Sim Yok,Sim Hatsaı,Servis yok) Gibi problemlerin kaynağı Kesik kullanılması ve 64KB sim kart Kullanılması.

128 KB Sim kart ve Orjinal (Kesik Olmayan) MicroSim  Kullanmaya Dikkat edin.Hiç sorun yaşamamak için!

 

İlgili Bilgi:  Amerikan istihbaratı, bilgisayar oyunu oynayanları da takip etmiş

 Sorunların Devam Etmesi Halinde Apple Türkiye Müşteri Hizmetleri Telefon Numarasını Arayın : 0 216 282 15 12 .Kendimde Arayıp görüştüğüm numaradır.Gerçekten de Çok iyi ilgileniyorlar.Hani bazı firmalar vardır “Satış sonrası desteğimiz asıl öncelik” diye slogan atarlar ya .İşte Onlardan daha fazlasını sergiliyorlar…

Kaynaklar:

  • Birçok Teknik servis (Telefon Bayi)
  • Forumlar
  • Appe.com

Kaynaklardan Toplanarak Derlenmiştir.


musteri-cekmek
MaksatReklam

İşletmenizin Reklamı Burada Olsun!

Yaptığınız işi başkaların fark etmesini sağlamanın en kolay ve en ucuz yolunu sizler için seçtik.


Yorumlar

yukarı