Ekonomi

İşte 2016’nın İlk Zammı!

2016’nın ilk gününde, daha önceki akşamın yılbaşı olduğu yeni yeni sindirirken,böyle bir bilgiyi kimse istemez.Lakin bizler yaşam olaylarını ele aldığımız bilgi sitemizde yayınlamayı uygun bulduk.Sonuçta uzayda yaşamıyoruz değil mi? Her yılbaşı olduğu gibi bu yılbaşına da zamla giriyoruz! İlk zamda 2016’da Elektriğe geldi!

2016-elektrik-zammi

Elektrik fiyatlarındaki artış 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak.

EPDK (Yani Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) yılbaşını zamları hesaplamakla girmiş olmalı ki hemen yürürlüğe koymak için artış miktarını ince ayar yapmışlar. 2016’daki Elektrik zammı artış oranı 6,8 oranında artırıldı.

Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgiye göre, elektrik dağıtım şirketlerinin yapması gereken zorunlu yatırım ve işletme giderleri, iletim yatırım ihtiyacı ve enerji maliyetlerindeki artış sebebi ile bir fiyat ayarlaması yapmanın zorunlu hale geldiğini belirten EPDK yetkilileri, yapılan hesaplamalar sonucu perakende elektrik satış fiyatlarının yüzde 6.8 oranında artırıldığını kaydetti.

Yeni döneme ilişkin dağıtım şirketlerinin yatırım ve işletme gideri bütçelerinin onaylandığını da ifade eden yetkililer, dağıtım şirketlerinin bu bütçeleri kullanarak vatandaşa daha kaliteli hizmet sunacağını belirtti.

Kaynak: AA,Karnaval

swimfin-nedirswimfin-nedir

MaksatReklam-ile-reklaminizi-kisa-sure-icinde-binlerce-kisiye-ulastirinMaksatReklam-ile-reklaminizi-kisa-sure-icinde-binlerce-kisiye-ulastirin
MaksatReklam

Reklamınızı,Binlerce Kişiye Duyurmanın 5 Tüyosu!
Bir işletmeniz veya web siteniz var.Yeterli sayıda kazanamıyor veya web sitenize ziyaretçi gelmiyor.Çok basit 5 ipucu ile bunu tersine çevirin


üye olmadan yorum yap

Bir Cevap YazınMAKSATREKLAM

Yukarı