Bilim ve Teknik

“Kanlı Ay” Eylül’de görülecek!

Peki Nedir Kanlı Ay?Eylül ayının 28’inde meydana gelecek olan doğa olayını yakından ve  erkenden inceleyelim dedik.Kanlı Ay ; Ayın,dünyaya en yakın konumunda olacak,normal görünümünden daha parlak olacak.Aynı gece,Ay tutulması gerçekleşecek ve Ay görünmez olana kadar kırmızıya çalacak.

kanli-ay-28-eylul-2015-1

Uzay,evren ve gök bilimine meraklı olanların,beklediği olaylardan birisi olan “Kanlı Ay” 28 Eylül’de sabahın erken saatlerinde Ay’ın nadir görülen anlarından birine tanık olacak.Aynı gece  Aynı gece, saat 2.00 sularında Ay dünyaya en yakın olduğu anlardan birinde bulunacak. Dünyaya yaklaşık 353 bin kilometre mesafede bulunacak olan Ay, dolunay halini aldığı yerlerde normalden daha parlak görünecek. Ancak Ay, aynı gece saat 3.00 civarında tutulacak, saat 4.30 sularında tekrar tam olarak görünür hale gelecek.

kanli-ay-28-eylul-2015

Tutulma sırasında Ay, tamamen görünmez hale gelmeyecek, Dünya’nın etrafında bükülen Güneş ışınlarıyla kırmızı bir renk alacak. Bu durumu “Kanlı Ay” olarak adlandıran bazı çevreler, bu doğa olayına mistik anlamlar yüklüyor.

Kaynak: Sol.Org

MaksatReklam-ile-reklaminizi-kisa-sure-icinde-binlerce-kisiye-ulastirinMaksatReklam-ile-reklaminizi-kisa-sure-icinde-binlerce-kisiye-ulastirin
MaksatReklam

Reklamınızı,Binlerce Kişiye Duyurmanın 5 Tüyosu!
Bir işletmeniz veya web siteniz var.Yeterli sayıda kazanamıyor veya web sitenize ziyaretçi gelmiyor.Çok basit 5 ipucu ile bunu tersine çevirin

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!


3 Yorum /sende üye olmadan yorum yap

3 Yorumlar

 1. erman

  16 Eylül 2015 at 14:43

  hadi bakalım

 2. MaksatBilgi

  MaksatBilgi

  6 Eylül 2015 at 00:02

  Bilgi sayfamıza video da eklenmiştir.

Bir Cevap YazınMAKSATREKLAM

GarantiBonus TR
Yukarı