Bilim ve Teknik

Kanlı Ay Eylül’de görülecek!


Peki Nedir Kanlı Ay?Eylül ayının 28’inde meydana gelecek olan doğa olayını yakından ve  erkenden inceleyelim dedik.Kanlı Ay ; Ayın,dünyaya en yakın konumunda olacak,normal görünümünden daha parlak olacak.Aynı gece,Ay tutulması gerçekleşecek ve Ay görünmez olana kadar kırmızıya çalacak.

kanli-ay-28-eylul-2015-1 Kanlı Ay Eylül'de görülecek!

Uzay,evren ve gök bilimine meraklı olanların,beklediği olaylardan birisi olan “Kanlı Ay” 28 Eylül’de sabahın erken saatlerinde Ay’ın nadir görülen anlarından birine tanık olacak.Aynı gece  Aynı gece, saat 2.00 sularında Ay dünyaya en yakın olduğu anlardan birinde bulunacak. Dünyaya yaklaşık 353 bin kilometre mesafede bulunacak olan Ay, dolunay halini aldığı yerlerde normalden daha parlak görünecek. Ancak Ay, aynı gece saat 3.00 civarında tutulacak, saat 4.30 sularında tekrar tam olarak görünür hale gelecek.

kanli-ay-28-eylul-2015 Kanlı Ay Eylül'de görülecek!

Tutulma sırasında Ay, tamamen görünmez hale gelmeyecek, Dünya’nın etrafında bükülen Güneş ışınlarıyla kırmızı bir renk alacak. Bu durumu “Kanlı Ay” olarak adlandıran bazı çevreler, bu doğa olayına mistik anlamlar yüklüyor.


Kaynak: Sol.Org

AliExpress'de %80'e varan indirimler sizi bekliyor.Tıkla ,İndirimi Yakala!

Buraya Günde Sadece 1,99TL'ye Reklam verebilirsin! Nasıl olacağını görmek için Tıkla!


3 Yorum

3 Yorum

 1. erman

  16 Eylül 2015 tarihinde 14:43

  hadi bakalım

 2. MaksatBilgi

  MaksatBilgi

  6 Eylül 2015 tarihinde 00:02

  Bilgi sayfamıza video da eklenmiştir.

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı