Teknoloji

Li-Fi Hakkında Bilgi!

Li-Fi,Wi-Fi’ın gelecek yıllardaki en hızlı çocuğu.Günümüzde kullanılan Wi-Fi teknolojisinin 100 kat daha hızlısı olarak tanımlanmaktadır.Neredeyse 1Gbps’lık hıza kavuşan Li-Fi yüksek çözünürlükteki büyük kapasiteli bir filmi internetten saniyeler içinde indirme imkanını sunan bir internet bağlantı protokolü.

lifi-internet

 

Estonyalı Velmenni adlı şirket basına yaptığı açıklamalarda bu teknoloji hakkında bilgiler veriyor…Bu teknolojiyi çıkartarak Estonya’da ofislerde test ettiğini ve söz konusu hızlara ulaşabildiğini açıkladı. Li-Fi teknolojisinde veriler nanosaniyeler içinde yanıp sönen ve ışıkları insan gözüne gözükmeyen LED’ler yardımıyla iletiliyor, böylece inanılmaz hızlara erişilebiliyor.

lifi-internet1

2011 yılında laboratuvar ortamında araştırmacılar bu teknoloji ile 224 Gbps hız ile veri aktarmayı başarmışlardı. Ancak ışık tabanlı olması sebebiyle Li-Fi ışınları, Wi-Fi’da olduğu gibi duvarları geçemiyor. Bu kısıtlama sebebiyle internet menzili Wi-Fi’a göre daha düşük olurken, casusluk tehlikelerine karşı daha güvenli bir sistem sunuyor.

Velmenni şirketinin dışında Oledcomm ve LiFi teknolojisinin mucidi Harald Lass tarafından kurulan pureLiFi isimli şirketler de teknolojiyi son kullanıcıya ulaştırmak için kolları sıvamış durumda. Lass’ın teknolojiyle ilgili Türkçe altyazılı konuşmasını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bilgi yazımız ile ilgili video;

Kaynak: Onedio

 

 

MaksatReklam-ile-reklaminizi-kisa-sure-icinde-binlerce-kisiye-ulastirinMaksatReklam-ile-reklaminizi-kisa-sure-icinde-binlerce-kisiye-ulastirin
MaksatReklam

Reklamınızı,Binlerce Kişiye Duyurmanın 5 Tüyosu!
Bir işletmeniz veya web siteniz var.Yeterli sayıda kazanamıyor veya web sitenize ziyaretçi gelmiyor.Çok basit 5 ipucu ile bunu tersine çevirin

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!


üye olmadan yorum yap

Bir Cevap YazınMAKSATREKLAM

GarantiBonus TR
Yukarı