Otomobil

Mercedes'in Yeni Lüks Üyesi Otomobili Mercedes-Maybach S650 Tanıtıldı! Özellikleri Nedir?

Mercedes'in heyecanla beklenen yeni lüks üyesi, Mercedes-Maybach S650 Cabrio geçtiğimiz günlerde düzenlenen özel etkinlikte tanıtıldı. Yeni heyecan verici hatlarıyla alıcı gözleri üzerine çeken bu otomobili gelin yakından değerlendirelim.

Mercedes-Maybach S650'nin özellikleri neler?

mercedes-maybach-s650

Otomobil dünyasında, Lüks Otomobil denilince ilk akla gelenlerden biri de Mercedes-Maybach serisidir. Kendisi gibi aynı kategoride olan rakipleri;  Bentley, Rolls-Royce gibi markaların yeni modellerini tanıtmasına rağmen,Mercedes-Maybach serisinde yeni bir seri tanıtımı için aceleci davranmadı.Suskunluğunu geçtiğimiz gün yapılan özel etkinlikte bozdu.

Mercedes bu suskunluğunu bozarak yeni modeli ve gözdesi olan kullanıcıların merakla beklenen modeli 2017 Mercedes-Maybach S650 modelini görücüye çıkardı.

mercedes-maybach-s650-ic

Mercedes'in serileri arasında en lüks cabrio aracı olarak nitelendirilen yeni Maybach S650, ismini sonuna kadar hak ediyor. Otomobilin (S650) iç tasarımındaki çoğu bölmesi deri ile kaplanmış. Bu anlamda da lüks bir otomobil olduğunu oldukça hissettiriyor.

Bu arada Mercedes bu serisinde,aracın koltuklarına, direksiyona ve anahtarına özel Maybach logosu ekleme geleneğini devam ettirmeyi ihmal etmemiş.

Mercedes, en yakın rakibi olan BMW'nin 100. yıla özel ürettiği 7 serisi aracı satın alacaklar için hazırladığı özel kalem jestine benzer bir hediye ile gelen Maybach S650 Cabrio'yu satın alanlara marka CEO'su Dieter Zetsche imzalı sertifika ve özel üretim dört parça bavul seti hediye ediliyor.

Neredeyse ,Tasarım açısından S Coupe'ye oldukça benzeyen Maybach S650,üzerinde bulunan ufak tasarımsal farklılıkları ile daha asil bir görüntüye sahip olmuş.

mercedes-maybach8

2017 Mercedes-Maybach S650 Cabriolet, lüks olduğu kadar da güçlü bir araç.Mercedes-Maybach S650 Cabriolet'in Kaputunun altında 6.0 litrelik twinTurbo V12 motor bulunan araç 625 beygirlik güç değeriyle birlikte 0‘dan 100‘e 4 saniyede erişebilirken saatte maksimum 300 km‘ye kadar çıkabiliyor.

Mercedes-Maybach S650 Cabriolet'in arka tekerlekten itiş altyapına sahip olan Mercedes-Maybach S650 Cabriolet’de yedi ileri otomatik şanzıman görev yapmakta. Toplamda sadece 300 adet üretilecek olan Mercedes-Maybach S650 Cabriolet, 260.000 pound üzerinde etiketi fiyatıyla meraklı alıcılarını satış bayilerinde bekliyor.

Mercedes S65 AMG'den daha performanslı olmamasına rağmen daha pahalı olan bu fiyat etiketine rağmen 300 adet üretilen aracın, şimdiden alıcıları olduğu duyumlar arasında.

Kaynak: shiftdelete.net
ingilizce-ogren
MaksatReklam

3 Adımla Pratik İngilizce Öğrenin!

Eğer sizde etikili ve akıcı bir İngilizce öğrenmek istiyorsanız,Bu adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı