Bilim ve Teknik

Nepal’deki Deprem İçin bir yardımda Google’dan!

Nepal’deki Deprem için Google’da Kayıtsız kalmadı!
Nepal-Deprem-2015-Google-Yaridimi
Nepal’de geçtiğimiz gün meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki deprem tüm dünyada yankı yarattı.Birçok kuruluş yardım için el uzattı.Bu deprem ülkede şu ana kadar 1250’ye yakın insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bunun yanında hala göçük altında kalanlar ve kayıp insanlar var. Bu insanları bulmak için yardım kuruluşları ve gönüllü vatandaşlar tüm güçleriyle çalışıyorlar.Arama çalışmalarına bir yardım da Google’dan geldi.

Google geçtiğimiz gün ‘Person Finder’ isimli yani ‘kişi bulma’ aracını yayınladı. Bu araçla birlikte insanlar depremde durumunu merak ettiği kişiye bakabiliyor, depremdeki durumu ile ilgili bir bilgiye sahipse bu kişi hakkında bilgi girişi de yapabiliyor.Keşke geçtiğimiz yıl yaşanan, Soma maden faciası ,1999 depreminde ,Van depreminde de olsaydı diye düşündüm.Ancak keşke yaşanan olaylar olmasaydı. Böyle teknolojik faaliyetlere gerek kalmasa.

Person-Finder-Nepal-Google

Ayrıca Google tüm bilgilerin herkes tarafından girilebildiği için bilgilerin doğruluğunun da kesin olmadığını ekliyor. İşte Google’ın yayınladığı o araç. →Person Finder

 

Kaynak: Teknokulis.com

yeni-yil-agaci-ucuzyeni-yil-agaci-ucuz
MaksatReklam

Yılbaşı Yaklaşıyor!Sizin İçin Küçük Bütçeyle,Büyük Şeyler Alacağınız,Sanal Dükkan Keşfettik!

Yılbaşı Süsleri,Yılbaşı Hediyeleri ve Parti Malzemeleri Kadın hediyelik ürünleri çok ucuza gidiyor!

Bu bilgimizde dikkatinizi çekebilir:  iPhone 6’nın bugüne kadarki en net görüntüsü
bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MAKSATREKLAM

yukarı