Bilim ve Teknik

Nepal’deki Deprem İçin bir yardımda Google’dan!
Nepal’deki Deprem için Google’da Kayıtsız kalmadı!
Nepal-Deprem-2015-Google-Yaridimi Nepal'deki Deprem İçin bir yardımda Google'dan!
Nepal’de geçtiğimiz gün meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki deprem tüm dünyada yankı yarattı.Birçok kuruluş yardım için el uzattı.Bu deprem ülkede şu ana kadar 1250’ye yakın insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bunun yanında hala göçük altında kalanlar ve kayıp insanlar var. Bu insanları bulmak için yardım kuruluşları ve gönüllü vatandaşlar tüm güçleriyle çalışıyorlar.Arama çalışmalarına bir yardım da Google’dan geldi.

Google geçtiğimiz gün ‘Person Finder’ isimli yani ‘kişi bulma’ aracını yayınladı. Bu araçla birlikte insanlar depremde durumunu merak ettiği kişiye bakabiliyor, depremdeki durumu ile ilgili bir bilgiye sahipse bu kişi hakkında bilgi girişi de yapabiliyor.Keşke geçtiğimiz yıl yaşanan, Soma maden faciası ,1999 depreminde ,Van depreminde de olsaydı diye düşündüm.Ancak keşke yaşanan olaylar olmasaydı. Böyle teknolojik faaliyetlere gerek kalmasa.

Person-Finder-Nepal-Google Nepal'deki Deprem İçin bir yardımda Google'dan!

Ayrıca Google tüm bilgilerin herkes tarafından girilebildiği için bilgilerin doğruluğunun da kesin olmadığını ekliyor. İşte Google’ın yayınladığı o araç. →Person Finder

 

Kaynak: Teknokulis.com

İlgili Bilgi:  Yorgunluğa İyi Gelen ve Enerji Veren Bitkiler Neler?

Ayda 1.000TL Kazanabilirsin! Profilini tamamla,Anketleri doldur ve kazanmaya devam et!


bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Alakalı Bilgiler:yukarı