Alışveriş

Outlet aldatmacası artık bitiyor!
Günümüz dünyanın en çok zaman harcanılan ve para harcanılan alanlarından AVM’lerde yeni dönem başlıyor!

buyuk-avm-ler Outlet aldatmacası artık bitiyor!

Ülkemizde, sayısı 350’ye yaklaşan alışveriş merkezlerine, yeni düzenlemeler yolda.Hürriyet gazetesinden,Ceyhun Kuburlu’nun haberine göre, her gün binlerce kişinin giriş çıkış yaptığı AVM’lerde doktor ve ambulans bulundurulması zorunlu hale gelecek. Birçok AVM’de bulunuyor.Ancak zorunda değildi!

Bu durum, son günlerde AVM’lerde yaşanan sağlık olaylarının ardından ilk yardım sorunu gündeme gelmişti. Yapılacak olan yeni düzenlemelerde ayrıca ortak kullanım alanları, outlet konsepti ve denetim ile ilgili çalışmalara da yer verilecek. Yıl sonuna kadar yürürlüğe girmesi beklenen yönetmelikler de çalışanlarla ilgili madde bulunmuyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yapacağı yeni düzenleme perakende sektörünü de etkileyecek. Hazırlanan yönetmeliklerde ‘outlet’ konseptiyle satış yapan AVM’lere de yer veriliyor.

Buna göre alışveriş merkezlerinde outlet ibaresinin kullanılması için mağazaların sürekli indirimde olması gerekiyor. Outlet içerisinde yer alan mağazaların ise satışa sunduğu ürünlerin yüzde 70’inin outlet özelliği taşıması şart olacak. Böylece outlet konseptiyle müşteri çeken AVM’lerde indirim aldatmacası da son bulmuş olacak.

Kaynak: Hurriyet,Karnaval

İlgili Bilgi:  Turp'un Faydaları

Ayda 1.000TL Kazanabilirsin! Profilini tamamla,Anketleri doldur ve kazanmaya devam et!


bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
yukarı