İlginç Bilgiler

Oyuncak Kapma Makinasındaki Sahtekarlık 

oyuncak, hile, sahtekarlık Oyuncak Kapma Makinasındaki Sahtekarlık

Yıllarca çocukluğumuzdan beri heves duyduğumuz, ilgi gösterdiğimiz, yakalamaya çalışıp oyuncak alacağımızı sandığımız ( otomatı ) aslında bildiğimiz gibi masum olmayan ve hevesimizi, duygumuzu sömürmek için icat edilmiş makinelermiş. Birçoğumuz otomatın altındaki oyuncakları yakalamak için uğraşıp çaba sarf etmiş, harçlıklarımızdan olmuşuzdur. İşte sizlere oyuncak kapma makinalarının hilelerini anlatacağım.

Oyuncak Kapma Makinasındaki Sahtekarlık

Alışveriş merkezlerinde ışıklarla ilgi çekmek için donatılmış bu makinalar aslında bir para tuzağı. Ne kadar şans oyunu olarak gözükse de aslında şans oyunu için üretilmemiş ve onun için çalışmamakta. Tarihçimiz Phil Writer otomatların çalışma prensiplerini ve mekanizmalarını incelemiş ve makinayı yöneten algoritmaları keşfetmiştir. Haydi gelin bu makinaların çalışma mekanizmalarını inceleyelim.

Oyuncak Kapma Makinasındaki Sahtekarlık

– Makinaların Çalışma Algoritması –Otomatın çalışma mekanizmasında belirli miktarda para mekanizması mevcut. İçerisinde ayarlanan para miktarı kadar içerde para olmayınca makine kolu oyuncağı kapmıyor. Makinanın kolu bir miktar sonra sarsılıyor, titriyor ve oyuncağı ister istemez oyuncakların olduğu bölgeye tekrar düşürüyor. Bu nedenle belki ilk denemede de başarılı olabileceğiniz gibi yirminci denemede de başarılı olabilirsiniz. İşte o zaman şans devreye giriyor. Bu otomata sizden önce kaç kişinin para attığı ile ilgili bir durumdur. Aynı zamanda kolun oyuncağı tam yakalaması için belirli bir kuvvet, baskı  gerekiyor. Bu baskı oluşuyor derken titreme oluşuyor ve oyuncak geri düşüyor.

Bunun nedeni de ” Tam da yakalıyordum, az kalmıştı ” derken hırs yapıp tekrar oyuncağa para atmamızdır. Oyuncakları alabilmemiz için harcadığımız o paralarla daha mükemmel oyuncaklar alabilirdik oysa. Fakat çoğumuzun istediği oyuncak değil, kazanma hırsıyla oluşan ” Kazanacağım ” hissidir. Sanılanın aksine bu masum görünen makine otomatı ne yazık ki hem zaman, hem para kaybına neden olmuştur.

Çoğumuzun hayaller yıkılsa da bize bu makine hayatın ne olduğunu, gerçeklerini göstererek kaybetmenin ve hayalleri yıkılmanın ne olduğunu göstermiştir.

İlgili Bilgi:  Havaalanlarında İşinize Yarayacak Bilgiler Nelerdir ? , Ucuz Bilet Almak İçin İpuçları Nelerdir ?

KİMSENİN HAYALLERİ YIKILMASIN DİLEĞİMLE…


musteri-cekmek
MaksatReklam

İşinizi tanıtın ve yayınlayın! Herkesden bir adım önde olun!
Yaptığınız işi başkaların fark etmesini sağlamanın en kolay ve en ucuz yolunu sizler için seçtik.


bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı