Maksat Bilgi

Saatler Ne Zaman Geri Alınacak 2016Yaz mevsiminin bitişiyle,gün dönümü yaşanmakta.Gündüzler uzunken,geceler kısaydı.

Saatlerinizi İleri Almayı Unutmayın! Saatler Ne Zaman Geri Alınacak 2016

Kış mevsiminin habercisi olan sonbaharda ise bu durum tersine işlemeye başlayacak.Geceler daha uzun ve gündüzler daha kısa.

Bu sebepden ötürü devlet nezdinde,yaz aylarında tassaruf amaçlı saatlerin ileri alınması olayı da tam tersine dönüyor.

Kış aylarında daha erken hava kararacağından,aydınlatma tasarrufu askıya alınacak ve saatler 1 saat geri alınması gündemdeyken saatlerin geri alınmayacağı konusunda resmi gazetede yayınlanmıştı.İlgili bilgi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz;

 

yaz-saati-uygulamasi-bitiyor Saatler Ne Zaman Geri Alınacak 2016yaz-saati-uygulamasi-bitiyor Saatler Ne Zaman Geri Alınacak 2016İLGİLİ BİLGİ

Yaz Saati Uygulaması Kaldırıldı
Daha önce de yazdığımız ,Kış saati uygulaması yürürlükten kaldırıldı! RESMİ GAZETE’NİN BUGÜNKÜ SAYISINDA YAYIMLANDI.

Bu yüzden de birçok teknolojik alet,otomatik çalışdığından, saatlerinizi otomatik olarak geri alacaktır.Telefonlarınızın “saat ve tarih” ayarlarından,”saati güncelle” seçeneğine girerek; “otomatik” seçeneğini “manuel” olarak değiştirdiğinizde bu sorun ortadan kalkacaktır.

Tabi her türlü ihtimale karşı işe gidenlere veya bir plan yapanlar için önerim bir kol saati veya masa saati kullanmaları olacak.

2016 yılının sonbarında aydınlatmadan yararlanabilmek için saatlerin 1 saat geri alınacağı tarih 30 Ekim 2016 Pazar günüydü fakat artık saatlerde bir oyanama olmaycak.Telefonlar ve bilgisayarlar otomatik geçecektir.Dikkatli olmakta fayda var.

 

İlgili Bilgi:  Referandumda Nerede Oy Kullanacağız?

musteri-cekmek
MaksatReklam

İşletmenizin Reklamı Burada Olsun!

Yaptığınız işi başkaların fark etmesini sağlamanın en kolay ve en ucuz yolunu sizler için seçtik.


Yorumlar

yukarı