Bilim ve Teknik

Şimdiye kadar ki çekilmiş en büyük fotoğraf!

Şimdiye Kadar ki en büyük, yüksek çözünürlüklü fotoğrafı.-10 derecede,35 saat gibi uzun bir sürede çekimi yapıldı.

dunyanin-en-buyuk-fotografi

Başlıkta da dediğimiz gibi dünyanın,şimdiye kadar ki çekilmiş en büyük pikselli fotoğrafı.Teknolojinin şimdiki imkanlarını kullanarak,çekilen bu fotoğraf için büyük emek verilmiş.Böylece,yüksek çözünürlüklü fotoğraflardaki yeni rekor da  365 gigapiksel oldu. Daha önceki rekor  ise 320 gigapikseldi.

Avrupa’nın en yüksek dağı Mont Blanc’ın panoramik fotoğrafı,3 bin 500 metre yükseklikte, beş kişilik bir ekip, 70 bin kare ve -10 derecede yapılan 35 saatlik çekim sonucunda ortaya çıktı.46 TeraByte yer kaplayan fotoğraflar, iki ay süren işlemler ve özel yazılımlarla düzenlemeler sonucunda 365 gigapiksel çözünürlüğünde görüntüyü oluşturdu.

Tabi bu fotoğrafın özelliklerini anlatmakla, görmek arasında fark var.Aşağıdaki vereceğimiz bağlantıdan da göreceksiniz.Siteye girdiğinizde,fotoğrafı tam ekran ve  zoom yapabiliyorsunuz.Biz denedik!Gayet iyi bir çalışma olmuş.Zaten bu yüzden yazdık.Büyük bir emek var.

Fotoğrafı buradan bakın!

Kaynak: Karnaval.com

swimfin-nedirswimfin-nedir

MaksatReklam-ile-reklaminizi-kisa-sure-icinde-binlerce-kisiye-ulastirinMaksatReklam-ile-reklaminizi-kisa-sure-icinde-binlerce-kisiye-ulastirin
MaksatReklam

Reklamınızı,Binlerce Kişiye Duyurmanın 5 Tüyosu!
Bir işletmeniz veya web siteniz var.Yeterli sayıda kazanamıyor veya web sitenize ziyaretçi gelmiyor.Çok basit 5 ipucu ile bunu tersine çevirin


3 Yorum /sende üye olmadan yorum yap

3 Yorumlar

 1. Utku

  24 Haziran 2015 at 03:55

  Adamlar neler yapmış be

 2. cemre

  23 Haziran 2015 at 04:41

  en uzaktaki kulübenin içini bile gördüm. Çok güzelmiş 🙂

 3. kamera sistemleri

  7 Haziran 2015 at 07:50

  paylaşımlarınızı merakla takip ediyoruz çok teşekkürler

Bir Cevap YazınMAKSATREKLAM

GarantiBonus TR
Yukarı