Coğrafya

“Son” daha da yaklaşıyor!


Bazılarımıza göre,okuyup sonra bir ara dile getireceğimiz,bir bilgi.Ancak Yeryüzü insanlardan intikamını her yıl bir vesileyle alıyor!Sebepleri ise kimsenin umrunda değil!

Son-dahada-yaklasiyor-earth-dunya

Küresel ısınmanın etkileri gün geçtikçe artıyor!Şimdiye kadar birçok yerde de okumuştum.Birbirine benzer birçok araştırma sonuçları.Her geçen yıl ,farklı araştırmacılar ve farklı araştırma firmaları,enstitüleri tarafından,açıklanan birçok rapor.Son raporda ise Environmental Research Letters’da yayımlanan bir araştırma küresel ısınmanın hızına dair yeni ipuçları sunuyor. Araştırma atmosferin farklı yerlerinde ısı değişimlerini incelerken, küresel ısınmaya dair dünyanın neresinin ne hızda ısındığına dair soruları cevaplamaya çalışıyor.

Araştırma, tropik bölgelerde atmosferin ısınma hızında düşüş olmadığını tespit ederken, bunun küresel ısınmanın hızında yavaşlama olmadığına işaret ettiği belirtiliyor. Aynı zamanda ısınmanın olduğu yüksekliğin tahmin edildiğinden daha düşük olduğu da söylenirken, atmosferin soğutma becerisinin de düştüğü görülüyor.

Araştırma uç sıcaklıkların görülmesinin kolaylaştığını da ispat ederken, tropik atmosferin %80 kadar daha hızlı ısınabildiğini de söylüyor. İklim modellerinin %64 farka işaret ettiği, bulguların bunun üstünde olduğu vurgulanırken, küresel ısınmanın durmadığı sonucuna varılıyor.


 

Kaynak: Haber.Sol.Org

Yeni iş fırsatları ve yeni yüzler! Başvuru için Tıkla!(Bakır Cast Ajans)

Buraya Günde Sadece 1,99TL'ye Reklam verebilirsin! Nasıl olacağını görmek için Tıkla!


bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı