Dünya

The Hobbit: The Desolation of Smaug ilk haftada gişe rekoru kırdı!
Hobbit’in ikinci filmi The Desolation of Smaug vizyona girdiğinin ilk haftasında 73.7 milyon dolarlık hasılat yaptı. Bu rakam filmin önceki serisinden 11 milyon dolar daha az. Filmde önemli bir rol oynayan cüce Hobbit ırkı gibi gişe rakamları da ‘ufak’ kaldı.

Herkesin merakla beklediği Hobbit’in ikinci filmi The Desolation of Smaug vizyona girdiğinin ilk haftasında 73.7 milyon dolarlık hasılat yaptı. Bu rakam The Hobbit’in ilk filminin hasılatından 11 milyon dolar daha düşük seviyede olarak yapımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Orlanda Bloom ve Evangeline Lilly gibi yıldızların rol aldığı film şu an dünya çapında hemen hemen her sinema salonunda gösterimde bulunuyor.

1387194891_the-hobbit-the-desolation-of-smaug-34.jpg The Hobbit: The Desolation of Smaug ilk haftada gişe rekoru kırdı!

İLK FİLM 1 MİLYAR DOLAR GEÇMİŞTİ

The Hobbit’in ilk filmi Journey 2012 yılında ABD çapında 303 milyon dolar hasılat yapmayı başarmıştı. Film dünya çapında ise 1 milyar dolarlık gişe hasılatı yaptı. Hobbit’ten önceki dönemi anlatan Yüzüklerin Efendisi serisi ise 3 filmle dünya çapında 3 milyar dolar hasılat elde etmişti.İlgili Bilgi:  Lady Gaga Konserini Canlı Yayınla izleyin

Ayda 1.000TL Kazanabilirsin! Profilini tamamla,Anketleri doldur ve kazanmaya devam et!


bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Alakalı Bilgiler:yukarı