Sanat

Tuba Büyüküstün'e "En İyi Kadın Oyuncu" Ödülü

Türkiye'de büyük dizi ve sinema yapımlarında oyunculuğuyla, sadece Türkiye değil birçok ülkede tanınan, Tuba Büyüküstün'e Vatikan’da "En İyi Kadın Oyuncu" ödülüne layık görüldü.

tuba-buyukustun-vatikan-en-iyi-kadin-oyuncu-1

Son zamanlarda böyle haberlere özlemiştik doğrusu...Ülkemizin gündeminde keşke yoksulluk,terör,kötü yönetim,acımasızlık,politika dışında hep sanat,eğitim ve bilim alanındaki başarılarımızı konuşsak! İşte tam bu ortamda duyulabilecek en güzel haber bu. Ülkemizi en iyi şekilde ve en önemlisi en güzel dalda temsil eden Tuba Büyüküstün'e büyük teşekkür ve tebrik ediyoruz!

Vatikan bünyesindeki en önemli kültürel etkinliklerden olan Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri’nin "Sinema ve Tiyatro" kategorisinde bu yıl, Murat Yıldırım’ın ardından ikinci kez bir Türk oyuncu ödüle layık görüldü.14 yıldan bu yana düzenlenen ve 1986 yılında genç yaşta dini bir bayramda paraşütünün açılmaması sonucu hayatını kaybeden mimarlık öğrencisi Giuseppe Sciacca’ya adanmış olan organizasyonda, "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü Tuba Büyüküstün’e verildi.

tuba-buyukustun-vatikan-en-iyi-kadin-oyuncu

Yeni filminde başrol oynayacağı Ferzan Özpetek’in Napoli’de yönettiği "La Traviataö " operasını izlemek için hafta başında İtalya’ya giden, Büyüküstün, dün akşam Katoliklerin merkezi Vatikan’daki ödül törenine katıldı.33 yaşındaki Büyüküstün, Vatikan’ın ekonomi bakanı statüsündeki Kardinal George Pell başta olmak üzere çok sayıda üst düzey din adamı ile kültür ve eğlence dünyasından kişilerin de katıldığı törende ödülünü, Venezuelalı aktris ve model Astrid Pinero Herrera ile organizasyonun genel sekreteri Yunanistanlı Vicky Bafataki’den aldı.

tuba-buyukustun-vatikan-en-iyi-kadin-oyuncu-2

Ödülün gerekçesi, Büyüküstün’ün oyunculuğunun yanında, yardımseverliği ile de ön plana çıkması olarak açıklandı.Ünlü oyuncunun yer aldığı birçok yapımın Türkiye sınırlarını aşıp, gösterildiği ülkelerde de başarı elde ettiği, Suriyeli göçmen çocukların eğitimi konusunda yaptığı çalışmalardan ötürü 2014 yılında UNICEF tarafından ’İyi Niyet Elçisi’ seçildiği hatırlatıldı.

tuba-buyukustun-vatikan-en-iyi-kadin-oyuncu-3

Büyüküstün’ün, Doğu’nun en ünlü ve popüler kadın oyuncularından biri olduğu da belirtildi.

Kaynak: Karnaval

ingilizce-ogren
MaksatReklam

3 Adımla Pratik İngilizce Öğrenin!

Eğer sizde etikili ve akıcı bir İngilizce öğrenmek istiyorsanız,Bu adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı