Maksat Bilgi

Web Sitelerinin “Atası” 25.Yaşında!

Yıl 1989-1990 o yıllardaki bir internet sayfası.Bu internet sayfasının,tek özelliği ise en büyük özelliği, dünyadaki ilk web sayfası olması. Şimdilerde, milyarlarca web sitesinin atası. Şimdiki web sitelerinin temelini atan ve 25.yaşına giren,dünyanın ilk web sitesinin nasıl açıldığını aşağıda bilgi yazımızda detaylarıyla size aktarmaya çalışacağız…

www-25-yasinda

CERN, günümüzde sadece ünlü parçacık deneyiyle gündeme gelse de geçmişte internet alanında yaptığı önemli atılımlarla da tanınıyor.  World Wide Web’in (WWW) doğduğu CERN’de 1990 yılında ilk internet sitesi İngiliz bilgisayar mühendisi ve World Wide Web’in mucidi Tim Berners-Lee tarafından açıldı. Sitede HTML ile ilgili bilgilere yer veriliyor ve bir internet sitesinin nasıl kurulacağı anlatılıyor. Ayrıca internet üzerinde nasıl arama yapılabileceği de açıklananlar arasında.

next-www-cern

Sitenin kurulduğu NeXT bilgisayar CERN’de sergileniyor ve bilgisayarın üzerinde kırmızı kalemle yazılan “Bu makine bir sunucudur. KAPATMAYIN” yazısı halen görülebiliyor. İnternetin ilk sitesine buradan göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki resim de de görebilirsiniz…

dunyanin-ilk-web-sitesi-www

 

yeni-yil-agaci-ucuzyeni-yil-agaci-ucuz
MaksatReklam

Yılbaşı Yaklaşıyor!Sizin İçin Küçük Bütçeyle,Büyük Şeyler Alacağınız,Sanal Dükkan Keşfettik!

Yılbaşı Süsleri,Yılbaşı Hediyeleri ve Parti Malzemeleri Kadın hediyelik ürünleri çok ucuza gidiyor!

Bu bilgimiz de dikkatinizi çekebilir:  Stephen Hawking,"Kara Delikten Başka Bir Evrene Geçiş Mümkün!"
bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MAKSATREKLAM

yukarı