Maksat Edebiyat

2017’de Dünya Edebiyatının En Çok Kazanan 10 Yazarı

Yazı yazmak baya zahmetli bir iştir. Bizler yazdığımız için çok iyi biliriz. Ancak roman hikaye vs baştan bir şeyler yaratmanın zahmetini ise düşünemiyorum bile. Bizler birer kaynak bulup, o kaynak üzerinden bilgileri derlerken ,onlar ise durumu bambaşka ele alırlar…Bir hikayeyi her şeyiyle, baştan yaratırlar ve olayları sürdürürler bir sonuca kavuştururlar.  

Bunun üstüne ise kitapları pek de öyle çok okunup satılmaz. Bazıları ise bunu bir şekilde kıvırırlar ve bu işten iyi para kazanmasını bilirler. Bazıları da yazarın veya yapımcının dışında gelişen olaylar sonucundan okunmaya başlar. Çok zor iştir. Para kazanmak ise zordur. Ama yine de yazmaktan bıkmazlar.

Bazılarının kitapları birilerin keşfiyle, film haline gelir ve baskılar çıkartılır. Sinema ve dizi uyarlaması olursa yazar yaptığı işten iyi para kazanmaya tam anlamıyla anlar. Günümüzde  de sinema dizi uyarlaması olan birçok kitap vardır. Bu vesileyle kitapları değerlenir yazarların.

Gelin her yıl daha da azalan okuma alışkanlığının oluştuğu günümüz dünyasının en çok kazanan 10 yazarını sizlere taktim edelim:

1. J. K. Rowling, 95 milyon dolar

 

2. James Patterson, 87 milyon dolar

 

3. Jeff Kinney, 21 milyon dolar

 

4. Dan Brown, 20 milyon dolar

 

5. Stephen King, 15 milyon dolar

 

6. John Grisham, 14 milyon dolar

 

7. Nora Roberts, 14 milyon dolar

 

8. Paula Hawkins, 13 milyon dolar

 

9. E. L. James, 11,5 milyon dolar

 

10. Daniella Steel, 11 milyon dolar

 

Kaynak

İlgili Bilgiler

Bumerang - Yazarkafe
Yukarı