Alışveriş

Alışveriş Bağımlılığı

alisveris aliskanligi - Alışveriş Bağımlılığı

Modern çağ hastalıklarından biri alışveriş bağımlılığı. İnsanlar özellikle de bayanlar kendilerini mutsuz, huzursuz, endişeli hissettiklerinde soluğu aldıkları ilk yer alışveriş merkezleridir.

Alışveriş yaptıkça kendilerini rahatlamış hissederler ve mutlu olurlar. Peki ya bu kısa süreli mutluluklar beraberinde neleri getiriyor hiç düşündünüz mü? Onyomani olarak adlandırılan alışveriş bağımlılığı tıpkı alkol ve sigara bağımlılığı gibidir. Ciddi sıkıntıları beraberinde getirir. Aile içi tartışmalar, bir yığın kredi kartı borcu, fazla harcamalar sonucu ayrılıklar bunlardan sadece bir kaçı. Kendinizi alışveriş yapmaktan alıkoyamıyorsanız bir uzmandan destek almalısınız.

Bayanlar makyaj malzemesi, takı, ayakkabı, çanta gibi ürünlere servetlerini yatırırken erkekler ise daha çok teknolojik aletlere, bilgisayar oyunlarına, ses sistemi ve araba içi tesisatlara paralarını harcamaktadırlar. Oysaki bütçenizin elverdiğince yiyecek, giyecek ve eşya ile ihtiyaçlarımızı karşılamaktır doğru olan. Markaların pazarlama ve satış üzerine yaptığı kelime oyunlarıyla alışveriş bağımlıları gün geçtikçe artıyor.

 

Kendinizi mutsuz hissettiğinizde alışverişe değil de yürüyüş yapmaya gidin. Kredi kartlarınızdan uzaklaşın. İhtiyacınız doğrultusunda alışveriş yapın. Alışverişe ayırdığınız 5-6 saati ailenize, çocuklarınıza, arkadaşlarınıza ayırın. Kendinizi alışveriş yaparak kısa süreli mutluluklarla kandırmayın. Düşünce tarzınızı değiştirin. Nakit alışveriş yapmaya özen gösterin. Kendinize hobiler edinin. Luzumsuz alışverişten uzak durun. Yeşil ve maviye odaklanın.


musteri-cekmek
MaksatReklam

İşletmenizin Reklamı Burada Olsun!

Yaptığınız işi başkaların fark etmesini sağlamanın en kolay ve en ucuz yolunu sizler için seçtik.


bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı