Maksat BilgiTeknolojiYaşam ve Eğlence

Apple, iOS 8.1 Güncellemesini Yayınladı!

İOS 8’e gelen En Büyük Güncelleme!
ios 8 1 yayinlandi e1413831203305 - Apple, iOS 8.1 Güncellemesini Yayınladı!

Apple,Geçen haftadaki yeni ürünlerini tanıttığı Konferansta İOS 8.1 de duyurmuştu.Bu güncelleme İOS 8 e gelen en büyük güncelleme ve büyük hataları ortadan kaldıran güncelleme olduğu söylenmişti.Aynı zamanda Apple Pay’i çalıştıracak güncelleme de bu güncellemedir.

16 Ekim’de açıklandığı gibi bugün iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcılarına sununlan iOS 8.1’in yeniliklerin yanı sıra, hata düzeltmeleri ve pil kullanımına yönelik iyileştirmeler de yayınlanıyor.

iOS 8.1’deki Değişiklikler Neler?

12B411 sürüm numarası ile yayınlanan iOS 8.1’in kullanıcılara yeniden 2G – 3G bağlantı arasında geçiş yapma imkanı sağlamanın yanı sıra, Wi-Fi veBluetooth bağlantısında görülebilen sorunlara çözüm getirmiş olması veHealthKit kullanan uygulamalar ile Apple’ın Sağlık uygulaması arasındaki problemleri ortadan kaldırması bekleniliyor. Apple tarafından yayınlanan güncelleme içeriği ise şöyle:

ios8 1 guncellemesi degisiklikleri - Apple, iOS 8.1 Güncellemesini Yayınladı!

iOS 8.1 ile birlikte ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan iPhone 6ve iPhone 6 Plus sahipleri için Apple Pay’in de kullanıma sunmasıyla birlikte artık kullanıcılar, telefonlarında bulunan NFC aracılığıyla Apple Payanlaşmalı yerlerden alışveriş yapabilecekler.

İlginizi çekebilir:  Vizesiz Gidilebilecek Ülkelerin Güncel Listesi

iOS 8.1 Nasıl Yüklenilir?

iOS cihazlarınızdan Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme menüsünü takipederek yükleyebileceğiniz iOS 8.1’i ayrıca bilgisayarınızdan iTunes ile de yükleyebilirsiniz. Benim tavsiyem bu kadar büyük boyuttaki güncellemleri yüklerken cihazınızı iTunes’a bağlayarak yedekleyip güncellemeyibilgisayarınız aracılığı ile gerçekleştirmeniz.

 

Kaynak: shiftdelete.net

 

Etiketler

ilker Gültekin

MaksatBilgi de Teknoloji , Webmaster , Teknik Servis Konularını İşleyen bütün konulara ben bakıyorum.

2 Yorum

  1. Telefon çalıyor ve cevaplayı açıyorum 1-2 saniye kulağıma dayadığım da hala çalmaya devam ediyor.Güncelleme olmadan öncede vardı şimdi de devam ediyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close