Maksat BilgiTeknolojiYaşam ve Eğlence

Apple’ın “iCloud Hack” Hakkındaki Açıklaması

Bildiğiniz üzre Haftasonu ,dünyada yankı yapan 10’dan fazla ünlünün kişisel verilerinin bulunduğu ,Apple ‘ın iCloud Servisine Hack saldırısı yapılmıştı.  Jennifer Lawrence, Kate Upton, Lea Michele, Victoria Justice, Kirsten Dunst başta olmak üzre birçok ünlünün çıplak fotoğrafları çalınmış ve internette yayınlanmıştı.

apple icloud - Apple'ın "iCloud Hack" Hakkındaki Açıklaması

Bu konuyla ilgili açıklama Apple Firmasından , Olay gününden bir kaç gün sonra geldi.

Apple’ın iCloud ile ilgili savunması şu şekildedir:

Haftasonu, bir çok ünlünün çıplak fotoğrafı internette yayınlandı. Jennifer Lawrence, Kate Upton, Lea Michele, Victoria Justice, Kirsten Dunst ve diğerlerinin fotoğrafları ele geçirildi.

Ünlülerin çalınan fotoğrafları ile ilgili yaptığımız araştırma hakkında bilgi vermek istedik. Bu hırsızlıktan haberdar olunca hemen Apple’ın mühendislerini olayın kaynağını bulmaları için harekete geçirdik. Müşterilerimizin özeli ve güvenliği bizim için en önemli olandır. 40 saati aşan bir araştırma sonra ortaya çıkan şudur ki bu saldırı kişileri hedef almıştır. Hesapları ele geçirilen ünlülerın güvenlik soruları ve şifrelerine yönelik çalışmalar yapıldığı ortaya çıkmıştır. Bu internette çok yaygın olan bir saldırı biçimidir. Haliyle bu saldırıların hiç biri Apple’ın sistemindeki bir açıktan kaynaklanmamaktadır. Buna iCloud® ve Find my iPhone da dahildir. Şu anda suçluları bulmak için güvenlik güçleri ile beraber çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İlginizi çekebilir:  Recep ivedik 4 Resmi Fragmanını İzle!

Bu tarz saldırılara karşı daha güvenli olmaları için müşterilerimize her zaman iki aşamalı kimlik doğrulamasını tavsiye ediyoruz.

İki aşamalı kimlik doğrulaması hakkında daha fazla bilgi:http://www.iphonedo.net/apple-idye-iki-asamali-kimlik-dogrulamasi/

Kaynak: iPhonedo.Net
Etiketler

ilker Gültekin

MaksatBilgi de Teknoloji , Webmaster , Teknik Servis Konularını İşleyen bütün konulara ben bakıyorum.

Bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close