Teknoloji

Apple’ın yeni iPhone’u 21 Mart’ta Tanıtıyor!

Dünyanın en çok tercih edilen teknoloji markası Apple, yeni iPhone modellerini görücüye çıkartacağı beklenen bahar etkinliği için resmi davetiyelerini göndermeye başladı.  Apple’ın yeni iPhone ve iPad modellerini tanıtması beklenen etkinlik ; 21 Mart 2016 Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

apple mart 21 2016 keynote - Apple’ın yeni iPhone’u 21 Mart’ta Tanıtıyor!

 

Let us loop you in” başlığıyla gönderilen davette, Apple’ın hangi ürün ve ürünleri tanıtacağı ile ilgili ayrıntılı (herzaman kı gibi ) verilmezken, şirketin genel merkezinin bulunduğu Cupertino’da düzenlenecek olan özel etkinlikte, Apple’ın 4 inçlik yeni modeli iPhone SE’yi tanıtması bekleniyor.

iPhone 5s’in güncellenmiş hali olan iPhone SE’nin  A9 işlemci, 1 GB RAM, 12 megapiksel arka kamera, 1642 mAh’lik batarya, NFC, Live Photos ve 4K video kayıt desteği ile gelmesi bekleniyor.

Bu etkinlik Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak

iOS 9.3 ozellikleri 1 - Apple’ın yeni iPhone’u 21 Mart’ta Tanıtıyor!

Apple’ın resmi sitesi üzerinden de duyurulan (Apple, buradaki link üzerinden etkinliği canlı olarak yayınlayacak) etkinlikte ayrıca Apple’ın geçen yılın kasım ayında satışa sunduğu 12.9 inçlik iPad Pro’nun 9.7 inçlik versiyonu, Apple Watch için yeni işletim sistemi ve yeni kayışlar ile Apple Pay’in yeni özellikleri de paylaşılacak.

21 Mart Pazartesi günü Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak olan etkinlikte,MacBook’lar için yeni işletim sisteminin yanısıra, Apple’ın bu yılın başında “beta” olarak yazılım geliştiricilere açtığı yeni mobil işletim sistemi iOS 9.3’ün son tüketici sürümünün kullanıcıların karşısına çıkması kuvvetle muhtemel. iOS 9.3 ile gelmesi beklenen özelliklere buradan erişebilirsiniz.

iOS 9.3 ile gelmesi beklenen tüm özellikler

Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS’un yeni sürümü olan iOS9.3 için de aynı gün tanıtılması bekleniliyor.Beta sürümlerinde son aşamaya geldikleri ve son rötuşların yapılıyor olması bu etkinlikte bu sürümünde tanıtılması bekleniliyor.

iOS 9.3 ile gelen özellikler aşağıdaki gibi olacak.Ayrıca hata gidermeleri ve güvenlik sorunlarına da çözüm olacak.

Gece modu (Night Shift mod)

iOS 9.3 gece modu - Apple’ın yeni iPhone’u 21 Mart’ta Tanıtıyor!

Gece modu, iOS cihazınızın saat ve coğrafi konumunu kullanarak eğer aktif hale getirmişseniz akşam saatlerinde itibaren kendi kendine etkinleşiyor. Gece saatlerinden itibaren iOS cihazınızın ekran parlaklığı ve özellikle beyaz ton parlaklığı gözlerinizi rahatsız ediyor. Gece modu tam bu noktada ekranın renk tonlarını değiştiriyor ve ekranın rahatsız edici renklerini solgunlaştırıyor. Bu özellikle sabah saatlerinden itibaren ise otomatik olarak deaktif oluyor.

Notlara parmak izi koruması

iOS 9.3 parmak izi notlar - Apple’ın yeni iPhone’u 21 Mart’ta Tanıtıyor!

iPhone veya iPad’lerin en çok kullanılan uygulamalarının başında notlar geliyor. İş veya özel hayatımızla ilgili birçok notu yazdığımız bu uygulamada şu anda güvenlik yok. Ancak iOS 9.3 ile not uygulamasına parmak izi koruması geliyor. Böylelikle aldığınız notları bir tek siz görebileceksiniz.

iBooks’a Wi-Fi paylaşımı

iOS 9.3 ibooks - Apple’ın yeni iPhone’u 21 Mart’ta Tanıtıyor!

Apple cihazlarına sahip olup kitap okumayı seven kullanıcılara iyi bir haberimiz var. Daha önce bir Apple cihazına indirilen kitabı paylaşmak mümkün olmuyordu. Ancak PDF ve sesli kitaplar Wi-Fi üzerinden AirDrop özelliği ile diğer cihazlara da aktarılabilecek.

Fotoğrafları çoğaltma özelliği

iOS 9.3 fotograf cogaltma - Apple’ın yeni iPhone’u 21 Mart’ta Tanıtıyor!

iOS işletim sistemli akıllı cihazlardaki fotoğrafları çoğaltmak için farklı uygulamaların kullanılması gerekiyordu. Ancak fotoğraf çoğaltma (duplicate) özelliği iOS 9.3 ile kullanıcılara sunulacak. Bu sayede kullanıcılar çektikleri fotoğrafları çoğaltarak filtre ve ton ayarlarını karşılaştırarak yapabilecek.

iOS 9.3 ile tek dokunuşta sağlık verileri

iOS 9 - Apple’ın yeni iPhone’u 21 Mart’ta Tanıtıyor!

Apple’ın sağlık uygulamasını kullanıyorsanız yeni işletim sistemiyle işiniz daha da kolaylaşacak. 3D Touch özelliğini kullanarak sağlık uygulamasına basan kullanıcılar tüm detaylara tek dokunuşla ulaşabilecek.

App Store ve iTunes Store’a 3D Touch

iOS 9.3 app store - Apple’ın yeni iPhone’u 21 Mart’ta Tanıtıyor!

3D Touch kullanımının artacağı diğer uygulamalar App Store ve iTunes Store olacak. Satın alınmış ve indirilen uygulamalar artık tek dokunuşla görüntülenebilecek. Şu anda ise her iki uygulamada sadece iki seçenek var.

Hesap makinesine yapıştır özelliği

iOS 9.3 hesap makinesi - Apple’ın yeni iPhone’u 21 Mart’ta Tanıtıyor!

Hesap makinesi uygulamasına 3D Touch özelliği gelecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar daha önce kopyaladıkları rakamları 3D Touch ile tek hamle ile yapıştırabilecek.

Borsada tek dokunuşla arama

iOS 9.3 borsa - Apple’ın yeni iPhone’u 21 Mart’ta Tanıtıyor!

Borsa uygulaması da iOS 9.3 ile yenilenecek. 3D Touch özelliğini kullanılmaya başladığı bu uygulamada artık tek dokunuşla hisse araması yapılabilecek.

9to5mac.com’un hazırladığı videodan tüm özellikleri inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Teknoyo

 

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı