Otomobil

Audi’nin yeni araç tasarımı bakın nasıl!

Teknoloji fuarı CES 2014, firmaların oldukça heyecan verici yenilikçi ürünlerini tanıtmasına imkan sunuyor. Otomobil markalarının güçlü isimlerinden Audi‘nin dün sizlere bir tablet tanıttığını duyurmuştuk. Adına yaraşır ürünü ne zaman tanıtacak derken Audi, TT model spor arabasının yeni neslini fuarda gözler önüne serdi.

audi

 

Audi, CES 2014’te tanıttığı TT spor arabasının yeni versiyonunda, yeni teknolojisini de tanıttı. Alman otomobil üreticisi Audi, yeni model de otomobilin iç paneline daha fazla önem göstermiş. Daha önce Tesla Model S’te gördüğümüz gibi yeni bir sürücü kokpit ekranına terfi edilen yeni TT’de, kokpitte yer alan kontrol ekranı tamamen değişmiş. Yerine 12.3 inç genişliğinde bir ekran yerleştirilen araçta, bu ‘sanal kokpit‘ sayesinde tüm temel bilgiler ve kontrol mekanizmaları sürücünün önüne getirilmiş.

images

Sanal kokpit ‘Classic‘ ve ‘Infotainment‘ gibi iki farklı mod’a sahip olacak. Bu sanal kokpit; hız, tekerleklerin durumu, yakıt seviyesi gibi temel araç bilgilerini Classic modla sunarken, araç içi eğlence, navigasyon ve ileri sürüş teknikleriyle ilgili bilgiler ise ‘Infotainment‘ moduyla sürücüye gösterilecek.

Etiketler
İbrahim İbil

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı düşünün.