Maksat Güncel

Barış Ne Zaman Gelecek,Bu Topraklara?

Bugün sabah saatlerinde, Ankara’da ; DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde , “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” sloganıyla Emek, Barış ve Demokrasi mitingi için bir araya gelmişlerdi. Kısacası “Barış” için! Mitingin toplanma yeri olan tren garı önünde iki patlama meydana geldi. Maalesef ki Bizim ülkemizde barış kısa ve barış için çabalar kanlı bitiyor.

Ankara bombali saldiri 10 ekim 2015 - Barış Ne Zaman Gelecek,Bu Topraklara?

… Son bilgilere göre ;

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi’nden 23:10’da yapılan açıklamaya göre saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 95’e yükseldi, 48’i yoğun bakımda 246 kişi ise yaralı.

İşte Patlama anı

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, 23:10’da yaptığı açıklama ile saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 95’e yükseldiğini açıkladı. 48’i yoğun bakımda 246 kişinin de yaralı olarak tedavisinin devam ettiği açıklandı.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, terör saldırısında hayatını kaybeden 52 kişinin isimlerini açıkladı:

“Abdülkadir Uyan, Metin Kürklü, Gökhan Akman, Orhan Işıktaş, Yılmaz Elmascan, Gökmen Dalmaç, Elif Kanlıoğlu, Hakan Dursun Akalın, Ersin Adsız, Ayşe Deniz, Fatma Esen, Gülbahar Aydeniz, Eren Akın, Canberk Bakış, Nizamettin Bağcı, Kasım Otur, Başak Sidar Çevik, Resul Yanar, Mehmet Ali Kılıç, Tekin Arslan, Sezen Vurmaz, Dilaver Kaharman, Umut Tan, Dilan Sarıkaya, Ali Kitapçı, İsmail Kızılçay, Muhammet Demir, Korkmaz Tetik, Onur Tan, Osman Erbasan, Emine Ercan, Vedat Erkan, Seyhan Yaylagül, Vahdettin Özgan, Selim Örs, Ali Deniz Uzatmaz, Firdevs Tat Dalmaç, Vedat Erkan, Günay Doğan, Berna Koç, Meryem Bulut, Binali Korkmaz, Feyyaz Deniz, Mehmet Zakir Karabulut, Dicle Deli, Leyla Çiçek, Ebru Mavi, Ziya Saygın, Metin Peşman, Mesut Mak, Hacı Kıvrak, Gözde Arslan”

Ayrıca ülkemizde, Başbakan Ahmet Davutoğlu üç gün ulusal yas ilan edildiğini açıkladı.

Kaynak: Onedio

 

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

Yorumlar
yukarı