Maksat Bilgi

Bilgisayarınızın Şarjını en çok bitiren Chrome’muş!

Chrome,Pil düşmanıymış!

chrome logo - Bilgisayarınızın Şarjını en çok bitiren Chrome'muş!     Google’ın web tarayıcı programı olan Google Chrome,uzun süredir hemen hemen herkesin tercih ettiği ilk seçenek.Ama Chrome ilk yıllarındaki gibi artık ne güven veriyor ne de hız konusunda tatmin ediyor.

Chrome‘da uzun süredir yaşamakta olan bir hata, Google‘ın web tarayıcısının laptop’ların pilini hızla tüketmesine yol açabiliyor.

Hurriyet’te yer alan habere göre bunun nedeni, Windows’un dahili bir özelliği olan sistem saati işleme hızında yaptığı değişiklik. Chrome, onu açtığınız andan itibaren değeri 1,000ms ile değiştiriyor. Windows boştayken bu değer, 15,625ms’ye ayarlı bulunuyor. Bu sayı ne kadar küçükse, sistem o kadar çok uyanıyor ve pil tüketimi, o kadar çok yaşanıyor.

Microsoft, 1,000ms’lik işleme hızlarının güç tüketimini yüzde 25’e kadar artırabileceğini söylüyor. Sistem saati işleme hızı, global bir ayar olduğundan tek bir programın tüm sistemi etkilemesi de mümkün hale geliyor.

 ^^-Yukarıdaki bilgide gelişmeler var! Aşağıdan Okuyabilirsiniz!

Şarj Sorunu Çözülüyor

Google ,Sonunda Chrome Şarj Sorununa El Attı!

chrome - Bilgisayarınızın Şarjını en çok bitiren Chrome'muş!

Google’ın web tarayıcısı, tüm dünyadaki internete bağlı PC’lerin neredeyse yarısında kullanılmasına rağmen laptop’ların pilini yiyip bitiren bir sorunu bugüne kadar çözmeye pek yaklaşmamıştı.

Forbes’in makalesiyle gün ışığına çıkan sorunun nedeni, Chrome’un PC işlemcilerini Windows altında güç-tasarrufu moduna tekrar geçirmemesiydi. Rapora göre Chrome’un yüksek milisaniye başına sistem saati atış oranı, donanım yapılandırmasına göre güç tüketimini yüzde 25’e kadar artırabiliyordu.

İlk kez 2010’da raporlanan sorun, Kasım 2012’ye kadar Chrome yetkililerinin ilgisini çekmemişti. Ancak sorunun internette ön plana çıkmasıyla birlikte Google, PCWorld’de yaptığı bir açıklamayla Chrome takımının çözüm üzerinde çalıştığını söyledi. Bu arada hata raporunun takım içinde birinci önceliğe yükseltildiği bilgisi veriliyor.

Hürriyet’in haberine göre; sorunun tam olarak ne zaman onarılacağı ise henüz belli değil. Laptop’unuz pildeyken Chrome kullanıyorsanız, onarım gelene kadar kullanmadığınız zamanlarda Chrome’u kapatma çözümüne başvurabilirsiniz. Veya işlemciye iyi davranan Firefox, Opera, Internet Explorer gibi alternatiflere de yönelebilirsiniz.

 

Kaynak: Karnaval.com
İlgili Bilgiler

2 Yorum Var

2 Yorum

 1. Mert

  4 Ağustos 2014 at 09:55

  Bir an önce düzeltsinler artık sunu

 2. Magazine

  Magazine

  23 Temmuz 2014 at 00:37

  Bilgi yazımıza yeni gelişmeler var.Bilgimize yeni bilgiler ekledik!

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı