Teknoloji

BlackBerry kaçırdı Nokia kaptı! -Teknoloji Magazin

Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu erken yaşta şöhret basamaklarını bir bir tırmanan Justin Bieber için geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddia teknoloji dünyasını karıştırdı. Eski adıyla RIM, bu yılın başlarında değişen adıyla BlackBerry olan şirket yöneticilerinden Vincent Washington, geçtiğimiz saatlerde ilginç açıklamalarda bulundu.

Şirketin geçtiğimiz bir kaç yıl içinde büyük bir reklam fırsatını teptiğini, az paraya çok büyük bir sükse yakalayabileceklerini fakat bunları kendi eliyle ittiklerini dile getirdi. Olayın kısa özeti şu şekilde; tüm zamanların en genç şarkıcı ve zengin isimlerinden olan Justin Bieber tarafından bir kaç yıl önce BlackBerry’e bir teklif geldi. Teklifin maddelerinde Justin Bieber, BlackBeryy‘den 200 bin dolar ve 20 adet BlackBerry telefon istiyordu.

 

Şirketin bu teklifi sert bir şekilde geri çevirdiğini dile getiren Washington, reddedilmemesi gereken bir teklifti diyerek pişmanlığını dile getirmiş oldu. Şirket yetkilileri tarafından reddedilen bu teklifin niçin kabul edilmediğini hala anlamamış durumda.

1386583008_screen-shot-2013-12-06-at-10.49.01-am-1.png

Yapılan bu açıklamaların üzerine son zamanların en sansasyonel olaylarına imza atan Nokia, Twitter üzerinden duyurduğu bir twit ile birlikte yapılan bu açıklamayı da tüyo olarak kullanıp Justin Bieber’a 20 adet üst segmentten alt segmente doğru sıralanan telefon yolladı. Yolladığı cep telefonlarını twitter üzerinden attığı twitle duyuran Nokia ile ünlü pop şarkıcı arasında ne gibi bir anlaşma olacak veya yapılacak mı ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Atılan twitte; “Hey Justin Bieber, Biz Büyük Beliebers’larız.  Bu 20 Lumia cihazdan hoşlanacağına eminiz” şeklinde genel bir ifadeyle Justin Bieber’a bir jest yapılmış oldu. (Beliebers günümüzde Justin Bieber fanlarının kullandığı hayran anlamına gelen özel bir kelime)

 

İbrahim İbil

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

İlgili Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı düşünün.