MaksatReklamlar

Burun Estetiği (T)

Son yılların en gözde estetik ameliyatı burun estetiğidir. Her ne kadar ilk sıradaki yerini saç ekimine kaptırmış olsa da gerek kadın gerekse erkeklerin güzel bir burna sahip olma istekleri tüm estetik ameliyatlar içinde burun estetiğini açık ara önde tutmaktadır.

burun estetigi - Burun Estetiği (T)

Akıllı telefonların bu kadar yaygınlaşması burun estetiği yaptıran kişi sayısını arttırdı. Yüzyılın modası selfie çekimlerinde yüzün ön planda olması nedeniyle burnundan şikayeti olan hemen herkes “acaba ben de burun estetiği yaptırsam mı” diye düşünmeye başladı. Son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar güzel görünme ve takdir görme ihtiyacının en az beslenme ve barınma ihtiyacı kadar yoğun olduğunu söylüyor. Özellikle kişi ve ülke ekonomisinin iyiye gitmesi yeni ihtiyaçlar doğuruyor. Güzel giyinme, iyi yerlerde yemek yeme, estetik operasyonlar gibi. Teknolojinin ilerlemesi ile burun ameliyatlarının kolaylaşması da başka bir etken. Estetik cerrah sayısının artmasıyla düşen burun estetiği fiyatları da kişilerin bu ameliyatı yaptırma isteğini arttırıyor.

İnternet sayesinde herkes her tür bilgiye kolayca ulaşabiliyor. Burun estetiği için bana başvuran hastaların tamamına yakını bu konuda bir takım bilgiler edinmiş olarak geliyor. İnternet çok güzel bir ansiklopedi aslında. Ancak bazı bilgilere ulaşmak sanıldığı kadar kolay değil. Burun estetiği için de farklı bilgiler hastaların kafasını karıştırıyor. Doğru bilgiye ulaşmak için mutlaka bir plastik cerrahla yüz yüze konuşmak gerekir. Çünkü biz her insanı ayrı değerlendirmeye tabii tutarız. Herkesin sorunu ve dolayısı ile çözümü de kendine göredir. Temel tıbbi bilgiler ve cerrahi teknikler ışığında hastamızı değerlendiririz. Ona özgü tekniği öneririz. Bazen hastalarımız ellerinde bazı fotoğraflarla bize gelirler.  “Bu burundan istiyorum “ diyerek. Az önce bahsettiğim gibi kimse kimseye benzemez. Burun estetiği sonucu ortaya çıkacak sonuç da kişinin yüz hatları doğrultusunda ortaya çıkacaktır. Bazı hastalarım benden photoshopla sonucu göstermemi talep ederler. Ben bu yöntemi doğru bulmuyorum. Çünkü photoshopla sadece bilgisayarın mekanik sonucunu görebiliriz. Oysa burun estetiğinde sadece mekanik görüntü değil birçok faktör önemlidir. Örneğin kişinin burun derisinin kalınlığı sonucu çok değiştirir. En güzeli o kişiye benzer özelliklere sahip hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakmaktır. Bu şekilde sonuç hakkında bir fikir sahibi olmak sağlıklıdır. Ben yeni gelen hastalarıma eski hastalarımdan izin veren hastalarımın öncesi ve sonrası resimlerini gösteririm. Hastamın burnunu içeriden ve dışarıdan detaylı olarak muayene ederim. Burna ait ek rahatsızlıkları tespit eder onların çözümünü de sağlamaya çalışırım. Hastanın sinüziti olabilir, solunum sıkıntısı olabilir. Yapılacak operasyon bunları da çözecek mi ona kafa yorarım.

Sonuç olarak burun estetiği ameliyatı kişinin yüz görünümünü tümüyle değiştireceği için iyi düşünmek, çok araştırmak, kararlı olmak, birden çok plastik cerrahla görüşerek en içine sinen, ameliyat öncesi ve sonrasında gerekeni yapacağına inandığı, güvendiği bir doktorla yola çıkmakta yarar var.

www.defneerkara.com


musteri-cekmek
MaksatReklam

İşletmenizin Reklamı Burada Olsun!

Yaptığınız işi başkaların fark etmesini sağlamanın en kolay ve en ucuz yolunu sizler için seçtik.


bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı