Biyografi

Didem Soydan

Didem Soydan 4 - Didem Soydan

Didem Soydan

Doğum Tarihi : 1984
Meslek(ler) : Türk model ve dizi oyuncusu.
Etkin yıllar : 2005- Günümüz

 Hakkında

Modellik kariyerine özel bir hikâye ile başladığını söylüyor, Soydan. Üniversiteye giderken aynı zamanda Diesel’de çalışmaktadır ve bir gün mağazaya daha o zamandan takip ettiği modacı Ümit Ünal gelir.Alışveriş yapar ve gider. Ardından iki saat geçmemiştir ki Ünal’ın ekibinden birkaç kişi gelip modacının bir ay sonra yapacağı defileye çıkıp çıkamayacağını sorar Didem’e.Bir ay sonra “La Russie” defilesinde podyumdaki yerini alır ve ardından, defileyi izlemeye gelen moda dünyasından birçok fotoğrafçı ve tasarımcı tarafından keşfedilir. Yıllardan 2004’tür ve Didem Soydan henüz 20 yaşındadır.

 

Fiziği ailesinden miras. Anne tarafı Bulgaristan ve Yunanistan göçmeni. Babası ise Arnavutluk’tan göç etmiş bir ailenin üyesi. Didem Soydan çocukluğundan itibaren her yaz tatilinin büyük bir bölümünü Arnavutluk’ta geçirmiş.

 

Keskin batıl inançları yok ama karanlıktan korkuyor. Tahammül derecesi doğuştan az olduğu için çabuk sinirlenen bir karaktere sahip. Kişilerin haklarını kaybetmemek adına asi olmaları gerektiğine inanıyor.Ama aynı derece de duygusal… Takım tutmuyor. Koç burcu ve burcunun tüm özelliklerini taşıdığını söylüyor. Favori filmi Bernardo Bertolucci’den “Çölde Çay”.En beğendiği tasarımcılar Türkiye’den Ümit Ünal ve Hakan Yıldırım. Yurt dışından ise Alexander McQueen, John Galliano, Yohji Yamamato, Damir Doma, Boris Bidjan Saberi.

 

Didem Soydan, şu sıralarda ise Atv’de yayınlanan Uçurum dizisinde Miroslava karakterini canlandırıyor.

Videoları

Didem Soydan Ben Tv Garaj Röportajı

Model Didem Soydan – Disko Kralı

Fotoğrafları

 

Kaynaklar 

  1. Google
  2. Youtube
  3. Kimdirwiki.com

Kaynaklardan Toplanarak Derlenmiştir.

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

Yorumlar
yukarı