Maksat Bilgi

Dizimag’in kapatılmasında flaş gelişme! *Son Dakika!

Bildiğiniz üzere Türkiye’nin en büyük online dizi izleme sitelerinden olan Dizimag, geçtiğimiz günlerde yayın hayatına son verilerek mahkeme kararıyla erişime kapatılmıştı. Altında yatan nedenlerin belli olmadığı kaç gündür açığa çıkması beklenen kapatılma için Digiturk cephesinden açıklama geçtiğimiz dakikalarda geldi.

Dizimag yönetimi, Dizimag.com’un mahkeme kararı ile kapatılmasından sonra Dizimag1 ve Dizimag2 şeklinde 2 farklı alan adları (domain) altında ve de Dizimag 9‘a kadar domain isimleri hazırlayarak mahkeme kararına rağmen siteyi çalıştırmaya devam ediyordu.  Bu kararında ısrarlı bir şekilde devam eden, kararlı olduğu anlaşılan şarkıcı Umut Akyürek’in kardeşi Ogün Genco Akyürek’in evini İstanbul Telif hakları savcılığının mahkemeden aldığı arama kararı ile arayıp suç aletlerine el koyan Warner şirketinin avukatları şahsın suç eyleminde kullandığı bilgisayarlarına el koyarak sitenin çalışmasını sona erdirdi.

Dünya üzerinde telif haklarını en yoğun şekilde ihlal ederek hiç vergi vermeden milyonlar kazanan Ogün Genco Akyürek’in mahkeme kararına ısrarla aykırı hareket ettiği için alacağı cezanın ertelenmeyeceği ve paraya çevrilmeyeceği söyleniyor.

1386882453_xo7j.jpg

İnternet sitelerinin kullanım oranlarını takip eden Alexa ratinglerine göre dünya klasmanında 1904.cü sırada yeralan Dizimag’ın takribi değeri 8.500.000.-TL olarak belirtilmiş ve günde 536.000 kişinin tıkladığı sitenin günlük gelirinin 7000.- Dolar civarında olduğu belirtilmiş.

Bütün bunların yanısıra haksız elde edilen gelirlerin devri ve tazminat davaları ile karşılaşacağına kesin gözü ile bakılan Ogün Genco Akyürek’in pişman olduğu ve bu işeri bırakacağını söylediği belirtiliyor. Yani kısaca artık Dizimag olmayacak, bu siteden ücretsiz dizi izleyenlerin bu keyiflerini paralı servis veren yer ve platformlardan sağlaması gerekiyor.

Dizimag benzeri site çalıştıranlara duyrulur polis yolda çok yakında kapınız çalınabilir.

#Güncellemeler

Haberle ile ilgili detaylar geldikçe sizlerle birlikte olacağız.

İbrahim İbil

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

İlgili Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı düşünün.