Coğrafya

Domuzlar da Boğazı Geçti! (Haber Değildir)

Üçüncüsü olan ve devamının da geleceği tahmin edilen ,Boğazı yüzerek geçen yaban domuzu vakası!
yaban domuzlari istanbul bogazina girdi - Domuzlar da Boğazı Geçti! (Haber Değildir)

Şaşkınlıkla izlediğimiz bir hadise şüphesiz!Bu haberleri ilk kez görünce şaşırmıştım herkes gibi.Sonra ise biraz düşününce ve haberi irdelediğimde ,aklıma gelenler ise Çakallar,Kurtlar ne zaman geçecek diye idi.İşin komiklik -mizah tarafına bakacak olursak daha neler yazılır neler çizilir bilemiyorum.Ama ne kadar gülüyorsak ondan iki kat daha da nedene bakıp bir çözüm bulmak gerektiğine inanıyorum.

Yaban hayvanları , ormanlarda yaşadığı içinde zaten Yaban Hayvanı denilir.Bunu gayet iyi biliyoruz.Peki ormanlardan boğaza iniyor?Nedenini herkes biliyor zaten!Ormanları yok ettiğimiz sürece ormanlarda yaşayan birçok canlının şehir hayatına geçeceğe beklendik bir durum değil mi?Yanlış hatırlamıyorsam daha öncede İstanbul’ a ormandan yılanlar inmişti.Kim bilir hangi canlı türleri daha şehre girecek?

İstanbul’da sürekli büyüyen bir nüfus var. Nüfus büyüdükçe yaşamak için gerekli olan evler ,yapılar inşa ediliyor. Zengin iş adamları daha lüks binalarda daha büyük fikirler vermek sebebiyle büyük binalar inşa ediliyor. Çok azı , dünyada daha huzurlu yaşasın diye ekonomik gücü yetemeyen insanların Zeytinlikleri bir gecede yıkılıyor. İnanılacak gibi değil. Ama gerçek! Bitmedi şu termik santraller! Sürekli doğayı ,evleri yakan bir enerji için hırsla yapılan bir toplum oluştu. Bu duruma ne kadar uygun olur bilmiyorum ama aklıma john steinbeck’in “Gazap Üzümleri” kitabında yer alan Zenginler için fakir ailenin annesinin çocuğuna söylediği o söz ” Biz onlardan daha çoğuz.Onların Nüfüsu bizden daha az . Bizler her zaman daha çok olacağız . Onlar ise bizden daha az.” diye bir cümle vardı. Neyse nerden nereye geldik. Konumuzla alakalı aslında. İnsanlar tükettiği sürece ,tüketileni satan kişiler de daha güçlü olacak. Dünyanın durumu bu. Bir kaç Sosyalist ülke haricinde. O ülkeleri ayırıyorum çünkü onlar tüketeceği kadar üretir. Çünkü sosyalizmin temelinde hırs yoktur. Bizlerde sadece tüketen toplumun temelinde ise üretim yarıdan da aza iner (yok denilecek kadar) tüketim ise yüzde yüzlere dayanır. Kaliteli yaşamak için gökdelenlerde yaşamak isteriz,Yaşam evleri denilen on tane dokuz on katlı binalar arasına serpiştirilen yeşillik olsun diye çimen filan bir de havuz . Sonra da büyük görsellikle reklam edilir. Bir çoğumuz da buna kanar alır.60 ayda öder “0” faizli 60 dertli ay geçirir o evde! Giden ormanlar olur! Benim anlayamadığım bu ormanları yok edip ormanların yerine yapılan çimento yığınlarında kaliteli yaşam dedikleri o evlerde kaliteli oksijeni alacaklar mı?

-Sonra da deriz ; Domuzlar boğaza indi! Neden Acaba?….

Bu haberle ilgili videolar ve görseller buldum onları sizlerle paylaşmak ve birazda bu olayı gündemde tutmak istedim.

Video

Beşiktaş’ta denizden yüzerek kıyıya çıktığı iddia edilen bir yaban domuzu paniğe sebep oldu. Caddeye çıkan domuzu, bir aracın çarparak yaraladığı öğrenildi. Panik halinde sağa sola kaçışan domuz, bir yalının bahçesine girdi.

Görseller

 

 

Kaynakalar

Kaynaklardan toplanan materyallerle yazılan bir bilgi yazısıdır.


musteri-cekmek
MaksatReklam

İşletmenizin Reklamı Burada Olsun!

Yaptığınız işi başkaların fark etmesini sağlamanın en kolay ve en ucuz yolunu sizler için seçtik.


bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı