Coğrafya

Dünyanın 8. Harikasına Aday, (2500 Yıllık Tarihiyle) Arapapıştı Kanyonu Turizme Açıldı

2500 yıllık anıt mezarlarıyla,tarihi dokusuna sahip ve muhteşem doğal güzelliğiyle örtülü,Arapapıştı Kanyonu Aydın büyükşehir belediyesi başkanı, Özlem Çerçioğlu 30 Nisan 2017 tarihi itibariyle saklı cenneti turizme açacak.

arapapisti kanyonu aydin acilis - Dünyanın 8. Harikasına Aday, (2500 Yıllık Tarihiyle) Arapapıştı Kanyonu Turizme Açıldı

Şahsen oralarda çocukluğu geçen birisi olarak bu muhteşem alanın turizme açılması benim için mutluluktan daha öte bir şey. Kişisel duygularımı katmadan başlamayayım dedim 😉 Gelelim bilginin detaylarına…

Birçok haber sitesinde yer alan bu haberde;

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Arapapıştı kanyonunu tanıtmak amacıyla, basın mensupları ile tekne turu yaparak bölgeyi gezdi. Arapapıştı bölgesinin doğal güzellikleri bulunduğunu herkesi kendine hayran bıraktığını ifade eden Çerçiolu, “Yaklaşık 15 yıldır buranın turizme açılması hayalini kuruyorduk. Dünyanın 8. Harikasına aday olabilecek bir kanyon burası” diyerek basın toplantısına devam etti.

arapapisti kanyonu aydin ozlem cercioglu - Dünyanın 8. Harikasına Aday, (2500 Yıllık Tarihiyle) Arapapıştı Kanyonu Turizme Açıldı

Arapapıştı kanyonunda, Özlem Çerçioğlu;  Kemer Barajı’nın sularının çekilmesiyle milattan önce 5. yüzyıla ait olduğunu tahmin ettikleri anıt mezar bulduğunu bildirdi.

Aydın Büyükşehir Belediye başkanı “Topuklu Efenin” girdiği her mücadeleye kazanacağına inancımız tamdır.Şimdiden başarılar diler ve yeni projelerini bekleriz. (MaksatBilgi.com ailesi)

arapapisti kanyonu aydin 13 - Dünyanın 8. Harikasına Aday, (2500 Yıllık Tarihiyle) Arapapıştı Kanyonu Turizme Açıldı

Dilerseniz Arapapıştı kanyonunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilir daha sonrasında ise fotoğraflarını hemen altından “Foto galeri”bölümünden fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Arapapıştı Kanyonunun Tanıtım Videosu

Arapapıştı Kanyonu Foto Galeri

 

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

2 Yorum

2 Yorum

 1. Meral

  2 Haziran 2017 tarihinde 04:40

  Mükemmel bir yer şimdiye kadar gün yüzüne çıkmaması bir sorumsuzluk. Topuklu efenin yanındayım.

 2. İbrahim İbil

  İbrahim İbil

  6 Mayıs 2017 tarihinde 02:20

  Bilgi yazımıza fotoğraflar eklenmiş ve güncellenmiştir.

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı