Aşk ve Cinsellik

Erkek Cinselliği İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış

Erkeklerin cinsel yaşantısı hakkında doğru olarak bilinen fakat birçok yanlış bulunmaktadır. Bu yanlışların uzun zamandır doğru olarak kabul edilmesinin sebepleri arasında da bilgi eksikliği yer almamaktadır.

Günümüzde de devam eden cinselliği kulaktan dolma bilgiler ile ya da internet gibi birçok yanlış bilginin dolaştığı mecralardan öğrenilmektedir .

Ailede cinsellik eğitiminin verdiği aileler arasında oldukça azdır. Çünkü cinsellik hala konuşulması ayıp olarak görülen bir durumdur. Tüm bu nedenlerden dolayı erkek cinselliği ile ilgili doğru bilinen beş yanlışı sizin için paylaşıyoruz.

Penis Boyu Cinsel Doyumu Arttırır

Erkek Cinselliği İlgili Yanlışlar2 - Erkek Cinselliği İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış

 

Erkek cinselliği ile ilgili doğru bilinen yanlışların başında penis boyunun cinsel tatmini arttırıcı bir unsur olduğu bilinmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda erkeklerin penis boyunun 13-14 cm arasında değiştiği belirlenmiştir. Kısacası erkeğin penisinin daha uzun olması ya da daha kısa olası , kadının cinsel ilişkide daha fazla ya da daha az doyum yaşamasına neden olmamaktadır. Bunun yanı sıra ayak numarası ile penis boyu arasında doğru ya da ters orantı bulunmamaktadır.

İlginizi çekebilir:  Jinokomasti Nedir?

Erkekler Cinselliğe Hayır Demez

Erkek Cinselliği İlgili Yanlışlar 300x206 - Erkek Cinselliği İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış

Erkeklerin cinsellik hayatı ile ilgili bir yanlışta erkeklerin cinselliğe hayır dememesi gerektiğidir. Sadece kadınlar da değil , erkeklerinde cinsel birliktelik istemediği zaman olabilir. Bu zamanlar cinsellikten ya da sizden soğumak olarak algılamak yanlış olabilir. Çünkü her an her saniye cinselliği istememek ya da düşünmemek oldukça doğal bir durumdur.

Erkekler Kadınlardan Daha Kısa Zamanda Orgazm Olur

Erkek Cinselliği İlgili Yanlışlar3 300x192 - Erkek Cinselliği İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış

Erkeklerin kadınlardan daha kısa zamanda orgazm olduğu düşüncesi , birçok erkeğin ya da kadının doğru olarak sandığı yanlışlardan birisidir. Yapılan araştırmalar kanıtlanmıştır ki iyi bir cinsel ilişkide kadınlar çok daha az bir zaman zarfında ve birden fazla orgazm yaşamaktadır.

Erkekler 7 Saniyede Bir Cinselliği Düşünür

Erkek Cinselliği İlgili Yanlışlar4 300x169 - Erkek Cinselliği İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış

Erkeklerin gün içerisinde cinselliği bu kadar fazla düşünmesi imkansıza yakındır. Eşi olan kadınları da bu yanlış inanış fazlasıyla rahatsız etmektedir. Birden fazla erkek haftada birkaç ya da ayda birkaç kez cinsel ilişkiyi düşündüğünü ve istediğini açıklamıştır.

Erkekler Cinsel İlişki Sırasında Birkaç Kez Orgazm Olurlar

Erkek Cinselliği İlgili Yanlışlar5 300x169 - Erkek Cinselliği İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış

Erkek cinsel sağlığı üzerinde Uluslar arası platformlarda yapılan araştırmalar sonucunda erkekler bir cinsel ilişkide birden fazla kez orgazm yaşamadıkları kanıtlanmıştır. Bu tamamen erkeklerin kendi aralarında uydurduğu basit ve kocaman bir yalandır. Bir erkeğin yeniden orgazm olabilmesi için 24 saati bile bulabilen uzun süreler geçmektedir. Bu süre erkekler arasında uzayıp kısalabilir.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Close
Close
Close