Bilim ve Teknik

Evlerini 502 Bin Işıkla Donattılar

Avustralyalı aile, geçen yıl New York’a kaptırdıklarını rekorlarını geri alarak yeniden Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.
maxresdefault (1)(1) - Evlerini 502 Bin Işıkla DonattılarAvustralya’nın Canberra kentinde yaşayan bir aile, yaklaşan Noel tatili öncesi evlerini 500 binden fazla ışıkla süsleyerek Guinness Rekorlar Kitabı’na yeniden girmeye hak kazandı.

Guinness Dünya Rekorları yetkilisi Chris Sheedy, Richards ailesinin, evlerini 502 bin 165 yanıp sönen ampulle donatarak Noel ışıklandırması alanında yeni bir rekora imza attığını açıkladı.

Richards ailesi, rekorlar kitabına ilk kez 2001’de çeşitli renklerde 331 bin 38 ampul kullanarak girmişti. Geçen yıl en çok Noel ışığı kullanarak yapılan ışıklandırma rekorunu 346 bin 283 ampülle New Yorklu bir aileye kaptıran aile, Guinnes Kitabı’ndaki yerlerini tekrar alabilmek için seferber olmuştu.

Richards ailesinin evi, gelecek haftadan itibaren ziyarete açılacak. Elde edilen gelir, hayır kurumlarına bağışlanacak.

Aralık ayı boyunca ışıl ışıl parlayacak evin elektrik faturası ise yerel bir şirket tarafından karşılanacak.Elektrik faturasının 2 bin 500 Avustralya doları (yaklaşık 4 bin 500 TL) civarında gelmesi bekleniyor.

Kaynak : Karnaval.com
misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı