Maksat Güncel

FBI’a karşı güç birliği: Google, Facebook ve Twitter’dan Apple’a destek

ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) talebi ve mahkeme kararına rağmen San Bernardino saldırganının telefonuna ait şifreyi kırmayı kabul etmeyen teknoloji devi Apple’a diğer teknoloji şirketlerinden destek geldi.

apple fbi - FBI’a karşı güç birliği: Google, Facebook ve Twitter’dan Apple’a destek

Fotoğraf: Reuters

Google CEO’su Sundar Pichai ‘Güvenlik için teknoloji şirketlerini telefon şifrelerini kırmaya zorlamanın kullanıcı gizliliğini ihlal edebileceğini’ söyledi.

Facebook da “Şirketler için güvenlik zafiyeti oluşturacak talepleri kabul etmemek için gözü pek mücadelemize devam edeceğiz” diye açıklama yaptı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey ise “Apple ve Tim Cook ile aynı saftayız”diye tweet attı.

https://twitter.com/jack/status/700457149227360256

Ne olmuştu?
ABD’nin Kaliforniya eyaletinde 14 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan San Bernardino saldırısını düzenleyen IŞİD destekçisi Syed Rizwan Farook’un iki aydır FBI tarafından kırılamayan telefonunun mahkeme kararıyla Apple tarafından açılması istenmiş, Apple CEO’su Tim Cook mahkemenin kararına rağmen akıllı telefona müdahale etmeyeceklerini söylemişti.

Apple kullanıcılarına yazdığı açık mektupta, bunun dünya genelindeki milyonlarca iPhone ve kullanıcıları için gizlilik haklarının ihlali anlamına geleceği belirtilmişti.

Kaynak: Diken

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

Yorumlar
yukarı