Alışveriş

Firmaların,mesajları artık bitiyor!

Sevgiliden,anneden,babadan,eşinden dostundan önce sabah sabah ilk banka vs… firmaların,”falanca ürününü, filanca fiyata indirimde!” diye mesajlarına artık son!

zdirap cektiren mesajlara son - Firmaların,mesajları artık bitiyor!

Firmaların izinsiz SMS, elektronik posta gibi mesajları ile telefon aramalarını yasaklayan düzenleme 1 Mayıs’ta nihayet yürürlüğe giriyor.

Satış pazarlamanın, 200o’li yılların başından itibaren başlattığı bu mesaj tacizi nihayet bitiyor.Diğer yandan e-postalarda da kampanya mailleri vs 1 mayıstan itibaren izinsiz atılmayacak.1 Mayıs’ta yürürlüğe gireccek düzenleme ile birlikte istenmeyen reklam mesajı ya da elektronik postası gönderen firmalara 50 bin liraya kadar para cezası gelecek.

Ayrıca, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) taslak aşamasında olan düzenlemesine göre istenmeyen mesajların dağıtımı sağlayan GSM operatörlerine de yaptırım uygulanacak. Bundan böyle tüketicilerin izni olmadan toplu mesaj, elektronik posta gibi yöntemlerle tanıtım iletilerinin gönderilmesi artık sona ereceğini dile getiren Ağaoğlu, “Çünkü Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu bu yasanın yürürlüğe girmesiyle, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu da (BTK) üç mobil iletişim operatörü ile internet hizmeti sağlayan kurumlara da sorumluluk yükleyerek aykırılık durumunda ciddi yaptırımlar içeren düzenlemeyi hazırlamıştır. Böylece Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü istenmeyen mesaj gönderenleri denetleme imkanına kavuşurken, istenmeyen mesajların gönderilmesinde en yaygın kullanılan alanlarda faaliyet gösteren işletmeler de sorumlu tutuldu” dedi.

Yanlız dikkat etmeniz gereken bir kaç şey var.E-postalarda genelde oluyor bu.“Bildirim almak istiyorum “ ibaresini renkli ve göze hoş gösteriyorlar.“Bildirim almak istemiyorum “ ibaresini ise çok küçük karınca duası gibi en altlarda filan gösteriyorlar.Buna dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Kaynak: Haber.Sol.Org

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

Yorumlar
yukarı