MaksatReklamlar

Hukuksal Sigorta Nedir?Nasıl Yaptırılır?

Hukuksal Koruma Sigortası nedir?

Hukuksal Koruma Sigortası, sigorta şirketinin ödenen prim karşılığında, poliçe kapsamındaki hukuki olaylarda mahkeme masrafları ve avukat ücretini ödemeyi üstlendiği bir sigortadır.

Hukuksal Koruma Sigortası Neleri Kapsar?

kaza sigorta hukuksal - Hukuksal Sigorta Nedir?Nasıl Yaptırılır?

Motorlu araç, sürücü, taşınmaz mal ve kişinin kendisini ve aile bireylerini kapsayan dört çeşidi vardır. Poliçeye dahil olmayan bazı konuların ek primle sigortaya dahil edilmesi mümkündür.

Örneğin trafik kazası geçirdiğimizde, işten çıkarıldığımızda, evimizi kiraya verdiğimizde ve daha birçok konuda hukuki uyuşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Hiç hesapta yokken ortaya çıkan dava masrafları ve avukat ücretleri kişilerin bütçelerini sarsabilir. Bu nedenle bireyler yıllık 250 ila 450 TL arasında değişen primleri taksitle ödeyerek 5.000 ile 15.000 TL tutarında değişen Hukuki Koruma Poliçesi alabilirler.

Böylece haklarını ekonomik boyutunu düşünmeden savunabilirler. Hukuki Koruma Sigortası başta Almanya olmak üzere tüm AB ülkelerinde yaygın olarak uygulanmaktadır. Türkiye de ise Turkish Express, Güneş Sigorta işbirliği ile Türkiye de Hukuksal Koruma Sigortası yapan Tek şirkettir. Bu sigorta sayesinde vatandaşlar, avukatlara çekinmeden başvurabilecek, avukatlar da ücretlerini tahsil etme konusunda sorun yaşamayacaklar

Hukuksal Koruma Sigortasında En iyilerinden biri olan Turkish Express ve Güneş Sigorta ortaklığıyla oluşmaktadır.

hukuksal koruma sigortasi - Hukuksal Sigorta Nedir?Nasıl Yaptırılır?

 


musteri-cekmek
MaksatReklam

İşletmenizin Reklamı Burada Olsun!

Yaptığınız işi başkaların fark etmesini sağlamanın en kolay ve en ucuz yolunu sizler için seçtik.


Bu Bilgi Yazımızı Geliştirmemize Yardımcı olmak veya hatalarımızı bize bildirmek ister misiniz?

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı