Foto Galeri

İETT,Türkiye’nin değerlerine “Vefa Durağı” ile anıyor!

İETT’den örnek olacak bir davranış.Türkiye’de,hayatını kaybetmiş sanatçı ve siyasetçilerine anmak için İETT ,”Vefa” durakları yaptırtı.Genelde bu duraklarda büyük afişlerle reklam panosu olarak kullanılmaktaydı.Türkiye ve dünyada da bu şekilde.Ancak  İETT Türkiye’nin dünyaya mal olmuş sanat ve siyaset camiasından birçok ünlünün afişini ve yapıtlarını aktaran vefa durakları yatırdı.Şimdilik 10 tane olarak biliyoruz.Devamının geleceğini de belirttiler…

İşte o durakların yerleri  ve adına yapıldıkları ünlüler;

Kemal Sunal Vefa Durağı

Türkiye’de 7’den 77’ye birçok vatandaşın beyaz perdedeki güler yüzü ,Kemal Sunal.Adına birçok şey yapıldı.Ancak böylesi yapılacak olsa yapılması şart olacak kişilerden biridir.İETT,Kemal Sunal’ın vefatının 15.yılı dolayısıyla Bahçelievler Kemal Sunal Caddesi üzerinde yer alan otobüs durağını özel görselle kapladı.

iett vefa daragi kemal sunal bahcelievler kemal sunal cad - İETT,Türkiye'nin değerlerine "Vefa Durağı" ile anıyor!
Zeki Alasya Vefa Durağı

İETT,daha bu yıl aramızdan ayrılan usta oyuncu ,Zeki Alasya’nın anısına da durak yaptı.Zeki Alasya’nın bu durağında; yaşamı,rol aldığı filmler,tiyatrolar,diziler ve tarihsel dökümü,afişi yer alıyor.Zeki Alasya’nın durağı Zincirlikuyu’da.

iett vefa duragi zeki alasya zincirlikuyu - İETT,Türkiye'nin değerlerine "Vefa Durağı" ile anıyor!

Süleyman Demirel Vefa Durağı

Yakın zamanda kaybettiğimiz büyük siyasetçi ve başbakan,cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’inde durağı var.Türkiye’nin dokuzuncu Cumhurbaşkanlığını yapan Süleyman Demirel’in,durağı bir zamanlar okuduğu ; İTÜ Maslak Kampüsü önünde yapıldı.

iett vefa duragi suleyman demirel itu maslak kampusu - İETT,Türkiye'nin değerlerine "Vefa Durağı" ile anıyor!

 

Turgut Özal Vefa Durağı

80’ler deyince askeri darbe ve Turgut Özal akla gelmekte.Turgut Özal ,Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı aynı zamanda o çalkantılı dönemden çıkışın bir simgesi gibi.Siyasete farklı bir hava katmıştı.Turgut Özal’ın vefatının 22. yıl dönümü anısına Topkapı Anıt Mezarların çevresindeki beş adet otobüs durağını özel görselle kapladı.

iett vefa duragi turgut ozal topkapi anit mezarligi - İETT,Türkiye'nin değerlerine "Vefa Durağı" ile anıyor!

Kayahan Vefa Durağı

Kayahan’ıda bu yıl kaybetmiştik.Türk müzik dünyasının, ‘Büyük Usta’ Kayahan’ın anısına bir otobüs durağı mezarının yakınındaki Kandilli’de yer alıyor.

iett vefa duragi kayahan kandilli - İETT,Türkiye'nin değerlerine "Vefa Durağı" ile anıyor!
Barış Manço Vefa Durağı

Bizler onu sadece şarkılarıyla değil,sadece onu özlüyoruz.Barış Manço’nun durağı Kadıköy Fenerbahçe Stadının hemen karşısında.

iett vefa duragi baris manco fenerbahce - İETT,Türkiye'nin değerlerine "Vefa Durağı" ile anıyor!

 

Mehmet Akif Ersoy Vefa Durağı

Bizler onu en çok İstiklal marşımızın,yazarı olarak tanıyoruz.Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da Vefa durağı var. Mehmet Akif Ersoy’un durağı İstanbul’un Fatih ilçesinde.

 

iett vefa duragi mehmet akif ersoy fatih - İETT,Türkiye'nin değerlerine "Vefa Durağı" ile anıyor!

 

Adnan Menderes Vefa Durağı

Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihe geçen başbakanlarından merhum Adnan Menderes’e de vefa durağı yapılmış.Türk siyasi tarihin en önemli olaylarından biri olan ve idamı ile daha çok gündeme oturan Adnan Menderes’in vefa durağı,Edirnekapı, Topkapı ve Ulubatlı ’da bulunan üç durağı gösellerle kaplandı. Adnan Menderes’in hayatı ile afişi yer alıyor.

 

iett vefa duragi adnan menderes topkapi - İETT,Türkiye'nin değerlerine "Vefa Durağı" ile anıyor!

 

Kaynak: Onedio

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

Yorumlar
yukarı