Bilim ve Teknik

İlginç öneri,”Mars’ı bombalayalım!”

ABD ’li teknoloji devi Tesla Motors’un CEO ’su Elon Musk’dan çok ilginç bir öneri geldi.Hayat başlatmak için “Mars’ı bombalayalım!” 

mars i bombalaylım - İlginç öneri,"Mars'ı bombalayalım!"

 

Yukarıda da belirttiğimiz bahsi geçen mevzu için öneri;  Amerika’nın teknoloji sektöründe,ileri gelen firmalarından biri olan Tesla Motors’un CEO ’su Elon Musk’tan geldi.Açıklaması şöyle; Mars’ta yaşamı başlatmak için gezegenin kutuplarında termonükleer patlamalar gerçekleştirilmesini önerdi.

Bir Amerikan TV programında konuşan Musk, Mars’ın insan yaşamına uygun hale gelmesinin bir yavaş bir de hızlı yolu olduğunu iddia etti. Musk, yavaş yöntem olarak, gezegeni sera gazlarına boğarak birkaç yıl içinde bir iklim değişikliği başlatmayı gösterdi. Musk, hızlı yöntemi ise ‘Daha ilginç’ şeklinde tanımlayarak, “Hızlı yol, gezegenin kutuplarına termonükleer bombalar atmaktır” dedi.

Bu sözleri ciddi bir ifade ile dile getiren Musk’a, programın sunucusu Colbert, “Sen süper-kötüsün. Superman ‘Hadi atom bombası atalım’ demezdi. Bu Lex Luthor, adamım” diyerek Superman serisindeki iyi ve kötü karakterlere atıf yaptı.

 

Kaynak: Karnaval

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

1 Yorum Var Sende Yorum Yap

1 Yorum

  1. murat

    30 Eylül 2015 tarihinde 22:33

    yaparlar abi

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı