Maksat Bilgi

İnterneti Kullandığınız Kadar Ödeyin!

İnterneti Artık kullandığımız kadar ödeyeceğiz!
internette yeni adim kullandiginiz kadar odeyin - İnterneti Kullandığınız Kadar Ödeyin!

Sabit ve mobil telefon ile internet abonesi milyonlarca vatandaş, sunulan hizmetten yararlandıkları süre ve miktar kadar ücret ödeyecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, 1 Nisan tarihinden itibaren tüketicilerin kullandıkları süre veya miktar kadar ödeme yapacağını açıkladı.

Acarer, yaptığı yazılı açıklamada vatandaşların elektronik haberleşme sektöründe abonelik tesisi, numara taşıma, aboneliğini feshetmek istemeleri durumunda mağduriyet yaşadıklarını hatırlatarak, “Vatandaşlarımız abonelik tesisi, numara taşıma, aboneliğini feshetmek istemeleri gibi durumlarda almış oldukları hizmetlerin tamamından yararlandırılmış gibi ücret ödemek zorunda kalıyordu. Aboneliğini sona erdirmek veya numarasını taşımak isteyen bir tüketici 1 gün veya 1 hafta hizmet almış olsa bile 1 aylıkhizmet almış gibi fatura ödemek zorunda kalıyordu. Bu durum haklı olarak tüketicilerimizin mağduriyetine ve çok sayıda şikayetine konu olmaktadır” dedi.

Kullandığın Kadar Öde Dönemi

Acarer, BTK’nın yaptığı “Elektronik Haberleşme Sektöründe Kıst Ücrete İlişkin Uygulama Esasları”na ilişkin düzenlemenin ayrıntılarını açıklarken “Kıst ücreti uygulaması getiriyoruz. Kıst ücreti, hizmetten faydalanılan gün sayısı, kullanılan dakika, veri ile orantılı olarak hesaplanan tahakkuka esas ücreti ifade etmektedir. Artık aboneler kullandıkları gün sayısı, kullanılan dakika ve veri ile orantılı olarak hesaplanan fatura ödeyecek. Kullanmadıkları telefon ve internetin faturasını ödeyerek mağdur olmayacak. Kıst ücret uygulamasının, hizmetin sunumunu takiben ücretin tüketiciden tahsil edildiği aboneliklerdeki yani faturalı temel elektronik haberleşme hizmetleri ses, SMS ve veri için geçerli olacaktır. Abonelik tesisi, abonelik feshi,numara taşıma, aboneliğin dondurulması, abonelik devri, nakil gibi durumlarda kıst ücret uygulanacaktır” dedi.

Abonelik Sözleşmeleri İnternette

BTK Başkanı Tayfun Acarer, tüketiciler lehine yeni bir uygulamanın daha 1 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe girdiğini açıkladı. Acarer, tüketicilerin abonesi bulundukları işletmecilerin internet siteleri üzerinden, 1 Temmuz 2014 tarihinden önce de imzalamış oldukları abonelik sözleşmelerine vetaahhütnamelere  erişebilme imkanı getirildiği açıkladı.

Kaynak : Karnaval.com

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yukarı