Teknoloji

İOS7’de AirDrop Nasıl Kullanılır?

apple airdrop nasil yapilir - İOS7'de AirDrop Nasıl Kullanılır?

AirDrop iki iOS cihazlar arasında dosya transferi gerek kalmadan bir Wi-Fi ağı ile Havadan oluşturarak çalışırtırabilirsiniz, Wi-Fi ağı iOS cihazlar arasında ve herhangi bir yapılandırma gerektirmez.

Mac OS X Lion ile tanıtılan AirDrop özelliği, yerel ağda bulunan diğer Mac kullanıcılarıyla kolaylıkla dosya paylaşmanız üzerine kurulmuş bir sistemdi. iOS 7 ile birlikte, iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcıları da bu eğlenceye katılabiliyor. iOS cihazlardaki AirDrop üzerinden fotoğraf, video, web sayfası, harita bilgisi ve çok daha fazlası paylaşılabiliyor.Ancak bir iOS cihazdan Mac bilgisayara veri transferi mümkün değil.

AirDrop üzerinden paylaşım yapmak için, hem sizin, hem de paylaşacağınız kişinin cihazında AirDrop’u açtığından emin olun. Ekranın altından çekerek Bildirim Merkezi’ni açın ve AirDrop kısmına dokunun. Yalnızca kişiler listenizde olan insanlar ile paylaşım yapmak için “Sadece Kişiler,” yakınınızdaki herkes ile paylaşım yapmak için de “Herkes” seçeneğini seçip AirDrop’u açın. Bluetooth’unuz kapalıysa, AirDrop ile birlikte o da açılacaktır.

Sonrasında, AirDrop destekleyen bir uygulama üzerinden dilediğiniz her şeyi paylaşabilirsiniz. Dilerseniz fotoğraf, dilerseniz web sitesi, harita bilgisi, video, belge, dosya, ne isterseniz, AirDrop seçeneği açıksa rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

AirDrop, iOS cihazlarda Wi-Fi ve Bluetooth üzerinden çalışırken, hücresel ağ kullanmaz. Çalışması için cihazların aynı Wi-Fi ağına bağlı olmasına gerek yoktur. Yeterince yakın olduğunuz takdirde, iki cihaz arasında geçici bir direkt bağlantı oluşturulur.

Ancak aklınızda bulunsun, AirDrop tüm iOS 7’ye sahip cihazlarda çalışmıyor. iPhone 5 ve yeni modeller, 4. nesil iPad ve iPad Mini ile 5. nesil iPod Touch ve daha yeni modellerde çalışıyor. Ayrıca kullanmak için iCloud hesabınız olması gerekiyor.

 

 

 AirDrop Kullanımı Videolu Anlatım (İngilizce)

 

İlgili Bilgiler

7 Yorum Var

7 Yorum

 1. osman

  23 Mayıs 2015 at 17:48

  bu konuda verdiğiniz bilgi içinde teşekürler

  • ibrahim ibil

   ibrahim ibil

   24 Mayıs 2015 at 02:34

   Bildiğim kadarıyla AirDrop iPhone 5 ve üzeri modellerde ve İOS 7 ve sonrası işletim sistemlerinde var.

 2. osman

  23 Mayıs 2015 at 17:46

  bnm ıphone 4s im var ancak airdrop yok nasıl eklenir çalışırmı lürfen yardım edin 🙁

 3. Mestan

  14 Haziran 2014 at 12:52

  Bilgi için teşekkürler

 4. Magazine

  Magazine

  2 Haziran 2014 at 04:34

  video güncellenmiştir.

 5. Magazine

  Magazine

  22 Mayıs 2014 at 07:40

  Bilgi Güncellenmiştir.

 6. Magazine

  Magazine

  18 Şubat 2014 at 23:36

  Yorumlarınızı bizimle paylaşın!

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı