Cilt Bakımı

Kışın Saç Dökülmesinin Önüne Nasıl Geçebiliriz ?, Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Nelerdir ?

Özellikle kış mevsiminde gerekli önlemleri almazsak saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalabiliriz. Hadi bu durumun önüne nasıl geçeriz onu inceleyelim şimdi

sac dokulmesi - Kışın Saç Dökülmesinin Önüne Nasıl Geçebiliriz ?, Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Nelerdir ?

Kış mevsiminde insanların saçları diğer mevsimlere göre daha fazla dökülmektedir. Bunun birden fazla sebebi olabilir. Saç derisi de aynı cildimiz gibi kış mevsiminde kurur ve koparak dökülmeye başlar. Hatta saç derimiz kuruyup kepek problemi bile ortaya çıkabilir.

  • Yüksek Sıcaktan Korunmak !

sac douklmesi yuksek sicaktan - Kışın Saç Dökülmesinin Önüne Nasıl Geçebiliriz ?, Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Nelerdir ?

 

Özellikle bayanların saçlarına uyguladıkları maşa işlemi.. Sürekli maşa, fön, düzleştirici kullanan bayanların saçlarında kopmalar ve akabinde dökülmeler olabiliyor. Bunların yanı sıra çok sıcak su ile yıkanan saçlarda derinin kuruması ile dökülmeler ortaya çıkıyor. Bu nedenle maşa, düzleştirici, fön gibi sıcak işlem gerektiren aletleri çok sık kullanmamalıyız. Aynı zamanda saçlarımıza da çok sıcak su yerine ılık su ile yıkamayı tercih etmeliyiz. Bu sayede bir nebze de olsa saçlarımızı sıcaktan koruyarak dökülmesini engeleyebiliriz.

  • Sağlıklı Beslenme !

saglikli beslenme - Kışın Saç Dökülmesinin Önüne Nasıl Geçebiliriz ?, Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Nelerdir ?

 

Özellikle kış döneminde vücudumuzun bağışıklık sistemi diğer aylara göre daha düşük seviyededir. Bunun önüne geçmek, bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için sağlıklı beslenmeliyiz. Özellikle vitamin ve mineral içeren besinleri bolca tüketmeliyiz. Aşağıda bazı süper modellerin bakımlı saçlara hangi besinleri tüketerek sahip olduğunu anlatacağım.

1-) Gisele Bündchen

gisele - Kışın Saç Dökülmesinin Önüne Nasıl Geçebiliriz ?, Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Nelerdir ?

 

Hergün mutlaka sebze tüketiyor. Beslenmesinin %80’ine yakınını sebzelerden karşılıyor. Özellikle yeşil yapraklı sebzeler hayatınının büyük bir bölümünde yer alıyor.

2-) Karlie Kloss

Karlie Kloss - Kışın Saç Dökülmesinin Önüne Nasıl Geçebiliriz ?, Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Nelerdir ?

 

Güne mutlaka kahvaltı ile başladığını söylüyor. Özellikle kahvaltıda avokado tükettiğini söylüyor.  Avokado özellikle çoğu ünlünün beslenme düzeninden eksik etmediği meyveler arasında.

3-) Kendall Jenner

kendall jenner - Kışın Saç Dökülmesinin Önüne Nasıl Geçebiliriz ?, Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Nelerdir ?

 

Jenner bu saçların sırrını yeşilçay olarak dile getiriyor. Günde 2 litre su ve yeşil çay tükettiğini söylüyor.

4-) Gigi Hadid

Gigi Hadid Foto Galeri 27 - Kışın Saç Dökülmesinin Önüne Nasıl Geçebiliriz ?, Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Nelerdir ?

Özellikle organik yumurtalardan her gün 2 – 3 adet tükettiğini söylüyor.

  • Proteinli Şampuanlar

Bio PetActive Papatyali ve Bugday Proteinli Yavru Kopek Sampuani - Kışın Saç Dökülmesinin Önüne Nasıl Geçebiliriz ?, Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Nelerdir ?

 

Argigine proteini ? Daha önceden duyan var mıdır acaba ? Saça güç veren bu protein saçların büyümesine de destek oluyor. Bunların yanı sıra saçlardaki dökülmelere de engel oluyor.

  • Saçların Soğuktan Korunması

bayan orgu bere fiyatlari - Kışın Saç Dökülmesinin Önüne Nasıl Geçebiliriz ?, Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Nelerdir ?

 

Kış aylarının vazgeçilmezleri BERELER. Evet yanlış duymadınız. Özellikle kış aylarında soğuk havalarda başımızı ısıtan bir aksesuar olan bereler sayesinde saç derisinin soğuktan korunmasının önüne geçebiliriz.  Fakat bu konuda dikkat etmemiz gereken bir konu var. Berenin çok sıkı olmaması ve sentetik madde içermemesi.

  • Saç Bakımları

bakimli sac - Kışın Saç Dökülmesinin Önüne Nasıl Geçebiliriz ?, Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Nelerdir ?

 

Bakım serumları kış aylarında saç dökülmesinin önüne geçebilir.  Eğer saçlarınız çok yoğun bir şekilde dökülüyor ise bu serumlardan günde 1 kere kullanmalısınız. Bakım serumları hakkında bilgi almak için bir doktora yada bir eczaneye başvurmalısınız.

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı