facesayfa 300x185 - Kullanım Koşulları

  MaksatBilgi’de Yer alan Bilgi ve İçerikler; başka web sayfalarından veya kitaplardan alınarak ziyaretçilere  sunulmaktadır.Bu nedenle insanların, Bilgiye topluca ulaşmasına amaç bilen bir sitedir.Bu İçerik sağlayıcılardan,alınan bilgilerin doğruluğu Hakkında Editörlerimiz tarafından onaylanarak yayınlanır.Ayrıca eleştiri ve geri bildirim ile düzeltmeler yapılmaktadır.

  Yayınlanan Bilgiler , Bilgi ve İçerik sağlayıcının haberi olmadan kaynak ve link gösterilerek de yazılmaktadır.(örneğin; Youtube,Google,Wikipedia gibi) Ama MaksatBilgi İster izin alınmış  olsun ister İzin alınmamış olsun yazılan bilgide Kaynak Bilgisini göstermek zorunda olduğunu Bilir.

MaksatBilgi Gizlilik İlkesi Bildirimi ve Kullanım Koşulları ;

 1. Bir Kişi veya Ünlü Kişiler veya Tüzel Kişiler Hakkında Yalan yanlış bilgi verilmesi ve O kişilerin zararına Bilgi Vermek Etik Olmamak ile birlikte MaksatBilgi İlkesine de Aykırıdır.
 2. Gösterilen Ortam Dosyalarının Yazılan içerik ile alakasız Olması da MaksatBilgi İlkesine aykırıdır.
 3. Şikayet ve Kaldırılmasını istenilen bilgi veya makalenin kaldırılması Kaldırılmasını isteyen Kişi veya Kişiler hakkında MaksatBilgi Araştırma Yapmak ve Alakalı Bulduğu takdirde Kaldırmak MaksatBilgi İlke sayar.
 4. Irkçı,Küfür Şu anki devlete veya Eski Hükümetlere Yönelen Ağır ithamlar MaksatBilgi de Yer almaz. Ziyaretçiler Tarafından Yapılan Yorumlar ise Kontrolden geçer ve Bulunduğu takdirde Kaldırılır.
 5. Sitemizde paylaşım yapan tüm Yazarlar T.C.K 20.’ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun’un 4.’cü maddesinin (2).‘ci fıkrasına göre kendi konularından kendileri sorumludur. Maksatbilgi.com hakkında yapılacak olan hukuksal ve diğer şikayetleri iletişim bölümünden yönetimle iletişime geçilmesi halinde MaksatBilgi yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve sizlere geri dönüş yapılacaktır.
 6. MaksatBilgi.com Adlı Sitemizde bulunan ve emek ile veya kaynak gösterilen ve içerisinde MaksatBilgi tarafından düzenleme yapılan Bütün İçerikler Başka Sitelerde Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz!İş Bu Kurala Uyulmadığı takdirde Yasal İşlemlere Başvuracağımızı Bildiririz!
 7. MaksatBilgi ekibi olarak sadece Bilgi eklemekle değil ,bilgilerin doğruluğunu ve eklenen bilgileri güncellemekle de meşgul olmak amacını güderiz.
 8. MaksatBilgi’de yer alan orjinal yani özgün çalışmalar sürekli oluşturulmaktadır.Bu özgün çalışmaları veya içerikleri izinsiz kullanmak yasak olup aynı zamanda aktif link (kullanılan içeriğin bağlantısının aktfi ve ulaşılabilir) kullanılması gerekmektedir. Buna uymayan yayıncı kuruluşlar veya web siteler vs emeğe saygı göstermeyip aynı zamanda da MaksatBilgi kullanım koşullarını ihlal etmiş ulur.
 9. MaksatBilgi’de yer alan özellikle Biyografi içerikleri sürekli güncellenmektedir. Buradaki içeriklerin neredeyse tamamı MaksatBilgi biyografi editörleri tarafından gerçekleşir.Bu yüzden biyografi yazılarına verdiğimiz önem yazılan kişinin ünlü olması sebebiyle,başka kişileri etkilediğinden düzenli ve titizlikle yazılmaktadır.
 10. MaksatBilgi’de yer alan reklam içerikleri kullanıcıların internet tarayıcı çerezlerini kullanabilir.Bu durum daha çok Digital Reklam Ajansı iş ortaklarımızca yapılmaktadır. MaksatBilgi ile alakası olmamakla birlikte sitede gezmek ve içeriklerden faydalanarak bu koşulları kabul etmiş olur.
 11. MaksatBilgi bir haber sitesi kategorisi anlamına gelmemektedir. MaksatBilgi sitesine ziyaret eden veya içeriklerle ilgilenen kullanıcıların bunu dikkate alması duyurulur.
 12. MaksatBilgi’de özellikle “Maksat Yazmak” kategorisinde yazılan yazılar yazarların özgür düşünceleri ve haklarıyla yazılmaktadır.
 13. MaksatBilgi ‘nin servisleri olan; MaksatReklam,MaksatBilgi Kapak,MaksatBilgi Aylık Bülten,Maksat Yazmak, düzenli olarak yazılan ve sadece MaksatBilgi’de ilk kez kullanılan servislerdir.
 14. MaksatBilgi’nin Reklam uzmanları ekibiyle oluşturduğu MaksatReklam biriminin çalışmalarıyla ilgili olarak;içeriklerin olduğu bölümlere içeriğe erişimi zorlaştırmadan reklamları görmelerini sağlamayı amaç bilmiştir.
 15. MaksatBilgi’nin sosyal medya hesapları siteden bağımsız paylaşımlar (alakalı olmak kaydıyla) yapmaktadır.
 16. MaksatBilgi’nin 2013 yılından beri aktif olarak yayında olarak amacı uzun yıllar şimdiye kadar ki en iyi derli ve bol içerik suna bilgi sitesi amacı gütmektedir.Bu yüzden siteden bilgi niteliği taşımayan içerikler bazen kaldırılabilir veya güncellenebilir.
 17. MaksatBilgi’nin kendine has görselleri başka sitelerde izinli veya izinsiz kullanılamaz
 18. İş bu koşullar ve Gizlilik esaslarını MaksatBilgi’yi kullanan veya ziyaret eden kişiler kabul etmiş sayılır.

 

MaksatBilgi Hukuksal Birim

Yukarı