Teknoloji

MacOS Sierra 10.12.5 Güncellemesi Yayınlandı

Apple, Mac kullanıcıları için MacOS Sierra 10.12.5 sürümünü yayımladı. Yapılan güncellemede güvenlik güncelleştirmeleri ve hata düzeltmeleri bulunuyor.

OS X El Capitan ve Yosemite’i çalıştıran Mac kullanıcıları için ayrı bir güvenlik güncelleştirmesi sürümü bulunuyor, ancak Sierra işletim sistemine güncelleme yapmış tüm kullanıcıların bu güncellemeyi yüklemesi öneriliyor.

Mac OS güncellemesine ek olarak Apple iPhone ve iPad için iOS 10.3.2, Apple Watch için watchOS 3.2.2 ve Apple TV için tvOS 10.2.1 yayınladı.

Herhangi bir sistem yazılımı güncelleştirmesini yüklemeden önce daima Mac bilgisayarınızı yedekleyin. Time Machine ile yedekleme yapmak kolay ve daha güvenli bir yükleme için tüm Mac kullanıcılarına öneriliyor.

Nasıl Güncelleme Yapılır?

Mac kullanıcıları yeni güncellemeyi Mac App Store üzerinden güncellemeler bölümünde bulabilirler. Buraya erişmenin en kolay yolu Apple menüsüne () tıklamak ve App Store üzerine tıklamak. Ardından bilgisayarınız sizi otomatik olarak Mac OS güncellemesine yönlendirecektir.

Ekran Resmi 2017 05 15 22.11.15 - MacOS Sierra 10.12.5 Güncellemesi Yayınlandı

MacOS Sierra 10.12.5 Güncellemesi Hangi Yenilikleri İçeriyor?

MacOS 10.12.5 sürümü ile birlikte büyük bir güncelleme gelmedi, ancak indirme ekranında gözüken sürüm notlarına göre güncelleme ile eski Sierra sürümünde oluşan bazı sorunlar çözülüyor.

Ekran Resmi 2017 05 15 21.59.47 - MacOS Sierra 10.12.5 Güncellemesi Yayınlandı

Sürüm notunda yer alan tüm yenilikler ise şu şekilde:

  • USB kulaklıklar yoluyla gelen sesin kesilmesine neden olan bir sorun düzeltiliyor.
  • Mac App Store’un gelecekteki yazılım güncellemeleri ile olan uyumluluğunu daha da arttırıyor.
  • Boot Camp kullanarak Windows 10 Creators Update’i ortamsız yüklemek için destek sağlıyor.

Sürüm notlarından anlaşıldığı gibi MacOS Sierra 10.12.5 güncellemesi ile henüz beklenen büyük güncellemeler gelmedi, ancak güncellemenin boyutunun 800 MB civarı olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Bu da küçük çaplı bir güncelleme için oldukça fazla bir depolama alanı gerektiği anlamına geliyor. Güncellemenin Mac bilgisayarların güvenliğini, kararlılığını ve uyumluluğunu arttırdığı söyleniyor. Bu yüzden tüm Mac kullanıcılarının bu güncellemeyi yüklemeleri öneriliyor.

Kaynak

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yukarı