Maksat Yenilik

MaksatBilgi Aylık Bülten (Ağustos)

Merhabalar,

Düzenli takip eden ziyaretçilerimiz olduğundan ve bizim yaptıklarımızı önemseyen bir kitlenin olmasını da eklersek aylık bir bülten çıkarma dürtümüzü ortaya çıkarmıştır.Aylık bültenimiz sadece MaksatBilgi’yi sürekli takip edenler için değil,yeni keşfetmiş olanlar içinde hazırladığımızı bilgilendirmek isteriz. İlk öncelikle bu aylık bültende neler olacak? sorusunu cevaplamak için aşağıdan devam edelim.

MaksatBilgi ekibi olarak aylık çıkartacağımız, bu bültende sizlere;

  • MaksatBilgi’de fark edilebilen veya fark edilemeyen iyileştirmeler hakkında bilgiler vereceğiz.
  • Geçen ayı ve önümüzdeki ayı kapsayacak. Bu dönemlerdeki yenilikler ve düzenlemeler hakkında bilgiler vereceğiz.
  • En önemli olaylardan biri de söyleşi tarzında olacak.Gündem belirli olmayacak.
  • Sizin görüşleriniz bizim için önemli! Sizde bu bültenin altında,eleştirilerinizi yazarak konuya dahil olabileceksiniz.
  • Aylık olarak hazırlanacak ve “Maksat Yenilik ” kategorisi üzerinden takip edebileceksiniz!
  • Her yeni ayın 1-10 arasında yayınlanacak.

Rio Olimpiyatları Hakkında!

rio olimpiyatlari 2016 - MaksatBilgi Aylık Bülten (Ağustos)

Bir gaf aslında söyleyeceklerim. Daha yeni yazın düzenlenen Euro 2016’ya olan ilginin ne kadar büyük olduğunu tartışılamaz bile.Hatta çok revaçta zaten diye yazmadığımız veya herhangi bir bölüm yapamadığımız bir olaydı.Fakat yeni başlayan Rio Olimpiyatlarına olan ilgiyi görünce bizim ülkemizde spor sadece Futboldan ibaret olduğunu anlıyorum. Benim gibi anlayanların olduğunu da biliyorum.Yazamayanlar için dillendireyim dedim.

Oraya giden ve bayrağımızı temsil eden,sporcularımızın kendi imkanlarıyla oraya gittiğini ve öyle büyük sponsorlar sayesinde de değil. İşin üzücü tarafı bizim ülkemizde pek de umursanmadığından sponsorlar da yatırım yapmıyorlar.

Sonrada söyleniyoruz! Neden ülkece başarılı olamıyoruz? Sizce neden?

MaksatBilgi’nin Etkileşimi Her Geçen Ay Daha Da Yükseliyor!

Farkında mısınız? MaksatBilgi’de en son yazılan bilgi yazılarına rağbetin yüksek olduğuna ve sosyal medyada sürekli etkileşim aldığını görmüşsünüzdür .Yazılan yazıların öylesine değilde gerçekten ; araştırma ve kendi öz düşüncemizle yazdığımızı bilenler vardır.Bu durum yeni ziyaretçilerimizi de etkilemiş durumda.Bu da yazdığımız her yeni bilgi yazısının daha çok etkileşim almasına neden oluyor. Mesela 14 Temmuzda yazdığım bir kişisel gelişim amaçlı yazımız 1.282 kez paylaşılmış. 50 bin kez okunmuş.Bu örneklerden biri.

etkilesim maksatbilgi - MaksatBilgi Aylık Bülten (Ağustos)

Son 6 aylık istatistiklere baktığımızda, her yeni bir ayda geçen ay bizi sürekli ziyaret eden ziyaretçilerin çoğaldığını görmekteyiz. Bu bizim hedeflerimizden biriydi. Gerçekten de yapmak istediğimizi,yaptıklarımızla anlatmayı başarmışız. Aynı zamanda da yaptıklarımızı beğenen kişilerinin artması da bizi sevindiren bir başka olay.

Gelecek dönemler için söyleyebileceğimiz,daha fazla bilgi yazısı ama aynı kurallarla ve aynı üslupla…Yeni araştırma yazılarımız özellikle tarih anlamında devam edecek. MaksatBilgi’de yer alan tarih dizilerine olan ilginizi bilmiyor değiliz. Yine bu bölümde de dizilerimize devam edeceğiz.

MaksatReklam Birimimizi Radikal bir kararla komple değiştirdik!

Devir değişti! Önceden text reklmacılığı vardı.Yerine banner reklamcılığı aldı.Şimdi ise banner reklamcılığının yerine de Content Network alıyor. Buzzfeed ile başlayan bu çılgınlık dünyadaki birçok büyük web siteler tarafından ve reklam verenler tarafından en çok beğenilen reklam birimi oluverdi. Eee biz de buna seyirci kalmak istemedik.

Daha önceden yayınladığımız ve çalıştığımız ; MaksatRehberim,MaksatTanıtım ve Banner reklam birimlerini radikal bir kararla komple kaldırdık.Yerine günümüzün ve geleceğin reklam birimi olan Content Network‘ü tercih ettik.

Banner reklamcılığı son zamanlarda Chrome,Safari,Mozilla internet tarayıcılarındaki 3.parti eklentiler ile banner reklamlarını ziyaretçi tercihen kaldırabiliyor ve hiç görmüyordu. Aslında bende bir ziyaretçi olarak baktığımda birçok site b*kunu çıkarıyordu.Her yere banner stratejisiyle içeriğin okunmasına ve ziyaretçinin,sitesinden fayda görmesini engel oluyordu. Popup reklamları da buna dahil! Tabi iş ziyaretçi tarafında böyleyken,Reklamveren tarafında hiç farksız değildi. Onlarda bu işten zarar gördüklerini anlayınca reklam vermeyi kesiyorlardı.

İşte tamda bu durum varken Joe Pulizzi diye bir adam çıkıverdi ve buluşunu dünyaya şu sözleriyle açıkladı; “İçerikle pazarlama, net olarak tanımlanmış ve doğru anlaşılmış hedef kitleyi kârlı müşteri hareketi yaratma hedefiyle etkilemek, çekmek, bağlılıklarını sağlamak için ilgili ve değerli içeriğin yaratılması ve dağıtılmasını kapsayan pazarlama tekniğidir.”  Bu anlamda bizde kendimize göre uyarladık ve şimdiden Reklam veren firmalara bu konuyu izah ettik. Reklamlarını aldık ve yayınladık. Hoşlarına gitti. MaksatBilgi İçerik Bazlı Reklam diğer adıyla MCN (Maksatbilgi Content Network) logomuzda daha önceki reklam birimlerimizde kullandığımız renklerin birleşimiyle oluşturduk.Yeni MaksatReklam logomuz;

MaksatReklam Yeni 300x155 - MaksatBilgi Aylık Bülten (Ağustos)

Neden Etkili?

Çünkü herhangi bir bilgi yazısı olarak okunabiliyor.Yorum yapılabilir!Hatta ve hatta ziyaretçi reklamlı bilgi yazısını,beğendiğinde Maksatbilgi üzerinden sosyal ağlarda paylaşıyor! Ziyaretçi içeriğe ulaşıyor ve reklam olduğunu da anlıyor.Ama yine de okuyor.İlgisini çekmek için bilgi yazılarında merak uyandırıcı ve öğretici bilgi yazılarıyla firmaların reklamalarını yayınladık. Sonuç olarak hem biz hem de reklam veren hemde ziyaretçi bu işten pay elde ediyor. Bizler reklam verenle aramızı iyi tutuyoruz.Reklam veren müşteri çekiyor .Ziyaretçi ise direk rahatsız olmadan bilgi içeriğini okuyor. Herkes mutlu!

Sizde bu reklam birimimizden reklam vermek isterseniz buradan iletişime geçebilirsiniz.

***

İlk aylık bültenimizin sonu.  Her şeyin ilki tadımlıktır. Gelecek ay daha dolu bir bültenle karşınızda olacağız!

misafir-yazar-olmisafir-yazar-ol
MaksatReklam

MaksatBilgi'de Bilgi Yazarı Olarak İnternetten Kolayca Para Kazanmanın Nedenleri
Oturduğun yerden ,bilgi içeriği yaz hem popüler ol hem de bu işten para kazan!
HEMEN BAŞLA!

bir yorum bırak

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yukarı